• 2012-12-13

Wojtek Smarzowski, Drogówka

1 lutego na ekrany polskich kin wchodzi film Drogówka, którego reżyserem jest Wojtek Smarzowski.

„Drogówka”, reż. Wojtek Smarzowski - kadr z filmu (zdjęcie: Next Film)

„Drogówka”, reż. Wojtek Smarzowski - kadr z filmu (zdjęcie: Next Film)

Po kultowym Weselu, obsypanymi nagrodami Domu złym i Róży Wojtek Smarzowski ponownie zdecydował się na formułę kryminału i zrealizował fabułę, z którą po raz pierwszy wchodzi do miasta. Powstał obraz prawdziwy, bezkompromisowy i szczery, ale nie pozbawiony charakterystycznego dla Smarzowskiego poczucia humoru.

Drogówka, to historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartłomiej Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.

Wojtek Smarzowski, od lat, konsekwentnie współpracuje ze swoimi ulubionymi aktorami: Arkadiuszem Jakubikiem, Marianem Dziędzielem, Erykiem Lubosem, Robertem Wabichem, Marcinem Dorocińskim, Jackiem Braciakiem i Bartłomiejem Topą. W filmie zobaczymy także Macieja Stuhra, Agatę Kuleszę, Adama Woronowicza, Julię Kijowską i Izabelę Kunę.

Ekipa realizatorska również nie uległa zmianie. Smarzowski ponownie spotkał się na planie z operatorem Piotrem Sobocińskim. Autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska, montażem zajął się Paweł Laskowski.

Drogówka, reż. Wojtek Smarzowski
Premiera: 1 lutego 2013 roku
Dystrybucja: Next Film

Dodaj komentarz