• 2012-12-13

Seminarium z Becketta

18 grudnia w księgarnio-kawiarni Czuły Barbarzyńca w Krakowie rozpocznie się Seminarium z Becketta, które poprowadzi Antoni Libera. Organizatorem seminarium jest Szkoła Czytania.

„Seminarium z Becketta", prowadzenie Antoni Libera, plakat (źródło: materiał prasowy)

„Seminarium z Becketta", prowadzenie Antoni Libera, plakat (źródło: materiał prasowy)

Seminarium o twórczości Samuela Becketta będzie składało się z pięciu spotkań:

  • Spotkanie pierwsze: Ostatnia taśma
  • Spotkanie drugie: Czekając na Godota
  • Spotkanie trzecie: Końcówka
  • Spotkanie czwarte: Kroki, Impromptu »Ohio«, Katastrofa
  • Spotkanie piąte: Wtedy gdy

Wszystkich zainteresowanych udziałem organizatorzy proszą o przesłanie na adres info@szkolaczytania.org.pl CV oraz listu motywacyjnego (do pół strony maszynopisu) do 14 grudnia. Liczba miejsc ograniczona. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Antoni Libera (ur. 1949) to pisarz, tłumacz, reżyser, znawca twórczości Samuela Becketta. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, doktoryzował się w Polskiej Akademii Nauk. Przełożył i wydał wszystkie dzieła dramatyczne Becketta, część jego utworów prozą oraz eseje i wiersze. Sztukami Becketta zajmuje się również jako reżyser, wystawiając je w Polsce i za granicą. Dotychczas zrealizował blisko trzydzieści spektakli. W jego inscenizacjach występowało wielu wybitnych aktorów m.in.: Maja Komorowska, Tadeusz Łomnicki, Zbigniew Zapasiewicz, Adam Ferency, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Seweryn, a z brytyjskich: Barry McGovern i David Warrilow.W 1998 jego pierwsza powieść, Madame, wygrała konkurs ogłoszony przez Wydawnictwo Znak, po czym stała się jednym z większych bestsellerów ostatniej dekady. W ciągu 12 lat przekroczyła łączny nakład 100 tysięcy egzemplarzy i przełożona została na 20 języków. W 1999 była nominowana do nagrody Nike i wyróżniona została Nagrodą im. Anrzeja Kijowskiego, a w 2002 znalazła się w finale (7 książek spośród 123) irlandzkiej IMPAC Dublin Literary Award. W 2009 wydał prozę autobiograficzną pt. Godot i jego cień. Książka ta znalazła się w finale Nagrody Angelusa oraz została nominowana do szwajcarskiej nagrody im. Jana Michalskiego.

Seminarium z Becketta, prowadzenie Antoni Libera
18 grudnia 2012 roku, godz. 18.15
Czuły Barbarzyńca
ul. Powiśle 11 Kraków

Dodaj komentarz