• 2012-12-13

Kulturalny senior: warsztaty modowe w Galerii Kordegarda

Dlaczego seniorzy na co dzień nie uczestniczą w życiu kulturalnym Warszawy? Projekt Kulturalny senior ma to zmienić. Wydarzenia w Galerii Kordegarda są pretekstem do zapoznania osób 55+ ze sztuką, nowoczesną muzyką i dizajnem.

Kulturalny senior: warsztaty modowe w Galerii Kordegarda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kulturalny senior: warsztaty modowe w Galerii Kordegarda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas najbliższych warsztatów, które odbędą się 15 grudnia, organizatorzy będą promowali dobry styl i modę. Pokażą i doradzą jak może wyglądać nowocześnie senior.

Uczestnicy przyjadą do galerii z ubraniami i akcesoriami znalezionymi we własnych szafach. Następnie, współpracując ze znanymi stylistami mody (Khadidja Diana Sano i Robert Kiełb), fryzur, makijażu oraz manicure, rozpoczną pracę nad nowym wizerunkiem. Goście będą mogli obejrzeć zdjęcia swoich rówieśników z Nowego Jorku, Kopenhagi czy Berlina i porównać jakie trendy modowe panują wśród seniorów na całym świecie.

Następnego dnia, w niedzielę odbędzie się Dancing Międzypokoleniowy. Impreza nie jest skierowana jedynie do najstarszych warszawiaków. Na parkiecie będą bawić się wszystkie pokolenia. Akcja oswaja seniorów ze współczesną muzyką, a juniorów – z muzyką ich dziadków czy rodziców. Przewodnikami po tym świecie będą rezydentka cyklu 73-letnia DJ WIKA i didżeje młodego pokolenia. W tym roku wystąpi z nią znany raper Pono. Miejsca w których odbywa się impreza też nie są przypadkowe. Podczas akcji seniorzy odwiedzają lokale, które na co dzień tworzą życie towarzyskie stolicy. Poznają popularne kawiarnie i kluby w których spędzają czas ich dzieci i wnukowie.

Po raz pierwszy Dancing międzypokoleniowy odbył się w ubiegłym roku w UFO – instalacji architektonicznej na warszawskim pl. Na Rozdrożu. Uczestnicy bawili się również w Mieście Cypel, na Barce, w Planie B i Powiększeniu oraz w Syrenim Śpiewie. W planach jest także organizacja akcji w innych miastach Polski.

Warsztaty modowe dla seniorów
15 grudnia 2012 r., godz. 14.00-18.00
Galeria Kordegarda

Dancing międzypokoleniowy
16 grudnia 2012 r., godz. 16.00-22.00
Cafe Kulturalna
Warszawa

Dodaj komentarz