• 2012-12-12

Supermarket – nowy film Macieja Żaka

25 grudnia na ekrany kin wchodzi najnowszy film Macieja Żaka zatytułowany Supermarket.

„Supermarket”, reż. Maciej Żak - plakat (źródło: materiały prasowe)

„Supermarket”, reż. Maciej Żak - plakat (źródło: materiały prasowe)

Dwanaście godzin, które nie są normalnym dniem w supermarkecie, szef ochrony, który skrywa brutalną przeszłość i rozmowa, która nie jest zwyczajnym ultimatum. Supermarket – niezwykły thriller pełen pozornie błahych wydarzeń, których konsekwencji nie sposób przewidzieć. Nagrodzony podczas 49. International Antalya Golden Orange Film Festival, Marian Dziędziel fascynuje w każdej scenie jako zręczny manipulator. Wraz z nim niezapomniane role tworzą Mikołaj Roznerski, Wojciech Zieliński, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk i Przemysław Bluszcz. Gdy w sylwestrową noc, w supermarkecie znika jeden z klientów, wiadomo, że dla wszystkich zamieszanych w sprawę, nic już nie będzie takie, jak przedtem.

Przy pisaniu scenariusza najbardziej interesowało mnie poczucie bezpieczeństwa. Zwykły supermarket nie wyzwala w ludziach uczucia strachu, niepewności. Czujemy się tam pewnie, bezpiecznie, wchodzimy, kupujemy, wychodzimy. Film pokazuje, że bezpieczeństwo jest ułudą a zło jest tuż obok, na wyciągnięcie ręki. Kontrast wydarzeń i miejsca akcji wszystko to uwypukla. Wszystko dzieje się w świecie, który jest kolorowy, radosny, typowo sylwestrowy. Przy bliższej analizie na jaw wychodzą układy, kradzieże, kłamstwa i załganie.
– Maciej Żak, reżyser i scenarzysta.

W filmie Supermarket występują: Marian Dziędziel, Mikołaj Roznerski, Tomasz Sapryk, Wojciech Zieliński, Iza Kuna, Przemysław Bluszcz.

Supermarket, reż. Maciej Żak
Premiera: 25 grudnia 2012 roku
Dystrybucja: ITI Cinema

Dodaj komentarz