• 2012-12-11

Łukasz Gawroński i like my i

W Fundacji Salony w Zielonej Górze można oglądać wystawę fotografii Łukasza Gawrońskiego pt. i like my i.

Fot. Łukasz Gawroński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Łukasz Gawroński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Gawroński jest fotografem niezależnym, z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie portretu. Jego prace cechuje przede wszystkim dystans do rzeczywistości i poczucie humoru. Określa siebie zarówno jako fotografa popkultury – na zamówienie czołowych polskich magazynów portretuje rodzimych celebrytów, jest autorem okładek do tytułów prasowych i książek, albumów muzycznych i plakatów teatralnych, jak i ironicznego dokumentalistę – redaguje blog: spacerkiem.blogspot.com, który jest fotograficznym zapisem przaśnej polskiej rzeczywistości.

Ponadto przez wiele lat współpracował z miesięcznikiem Jazz Forum uwieczniając środowisko muzyczne na najlepszych festiwalach jazzowych. Jest również współtwórcą projektu fotograficznego, w ramach którego co roku na międzynarodowym festiwalu filmowym Nowe Horyzonty portretuje najważniejszych autorów kina niezależnego. Podróże też odgrywają duże znaczenie w pracy Łukasza Gawrońskiego – z aparatem w ręku zajrzał do Ameryki Południowej i Afryki, ale najlepiej czuje się w klimatach słowiańsko-bałkańskich.

Jego zdjęcia prezentowały m.in. Instytut Kultury Polskiej w Pradze i Sztokholmie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, warszawska Fabryka Trzciny, Opera Bałtycka i Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu. W 2010 w Pawilonie Polskim na World Expo w Szanghaju zaprezentował serię portretów osobistości polskiej kultury pt.: Polska się uśmiecha.

Kurator: Marek Lalko

Łukasz Gawroński, i like my i
Wernisaż: 30 listopada 2012 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 21 grudnia 2012 roku
Fundacja Salony
Ul. Fabryczna 13b
Zielona Góra

Dodaj komentarz