• 2012-12-10

Katarzyna Rosłaniec – Bejbi blues

4 stycznia na ekrany kin wchodzi film Bejbi blues, którego reżyserką jest Katarzyna Rosłaniec.

„Bejbi blues”, reż. Katrzyna Rosłaniec - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„Bejbi blues”, reż. Katrzyna Rosłaniec - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

Bejbi blues to kolejny – po Sali samobójców i Jesteś Bogiem – odważny, wnikliwy, poruszający, ale też nie pozbawiony humoru, portret pokolenia młodych Polaków. Generacji facebooka, smsów, blogów i fast foodów.

Siedemnastoletnia Natalia urodziła dziecko. Ale to wcale nie była wpadka. Natalia ciążę zaplanowała, bo chciała mieć kogoś do kochania. Razem ze swoim chłopakiem – maturzystą Kubą próbują podołać obowiązkom rodziców, choć sami jeszcze na dobre nie dorośli.

W obsadzie, podobnie jak w przebojowych Galeriankach, Kasia Rosłaniec postawiła na młodych debiutantów. Natalię zagrała niezwykle utalentowana Magdalena Berus, o której wkrótce będzie głośno, gdyż po świetnym debiucie w Bejbi blues pojawiła się u boku Jakuba Gierszała na planie najnowszego filmu Jacka Borcucha Nieulotne. Wspierają ją inne młode talenty – Klaudia Bułka, Nikodem Rozbicki i Michał Trzeciakowski oraz doświadczeni i utytułowani aktorzy: laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Mateusz Kościukiewicz, Magdalena Boczarska – laureatka nagrody dla najlepszej aktorki FPFF w Gdyni oraz Danuta Stenka i Renata Dancewicz.

Energetyczny i poruszający.
– Piers Handling, dyrektor Toronto International Film Festival.

Po kontrowersyjnym debiucie, polska reżyserka Kasia Rosłaniec dzieli się z nami swoim niepokojącym i szczerym spojrzeniem na kwestie nastoletnich ciąż.
– Todd Brown, Twitch.

Na przebojowej ścieżce dźwiękowej Bejbi blues, m.in.: Die Antwoord, Anna Patrini, Cyberpunkers, Steve Aoki ft. Beetroots, Dick4Dick i Liroy.

Światowa premiera Bejbi blues miała miejsce podczas jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez poświęconych kinematografii – Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto 2012.

Bejbi blues, reż. Katarzyna Rosłaniec
Premiera: 4 stycznia 2013 roku
Dystrybucja: Kino Świat

Dodaj komentarz