RING targi sztuki

Od 7 do 9 grudnia w Muzeum Współczesnym Wrocław potrwają RING targi sztuki prezentujące oferty najciekawszych galerii sztuki współczesnej z Wrocławia

Barbara Śniegula, „Posy(p) Popi(eprz)", zestaw na sól i pieprz, porcelana, wys.14cm, NADO (źródło: materiały prasowe organizatora)

Barbara Śniegula, „Posy(p) Popi(eprz)", zestaw na sól i pieprz, porcelana, wys.14cm, NADO (źródło: materiały prasowe organizatora)

RING jest pierwszą edycją targów sztuki, prezentujących oferty najciekawszych i aktywnych galerii sztuki współczesnej z Wrocławia. Targi przygotowywane są z myślą nie tylko o doświadczonych kolekcjonerach, ale również o tych, którzy pragną otaczać się wysokiej klasy dziełami sztuki i dizajnu. Propozycje galerii obejmują zarówno prace, które oprócz walorów estetycznych mogą stać się cenną lokatą kapitału, jak też takie, które będą oryginalnymi i niebanalnymi prezentami dla najbliższych osób. Specjalną ofertę dla publiczności przygotują również instytucje nie zajmujące się na co dzień sprzedawaniem dzieł sztuki.

RING jest próbą konsolidacji i konfrontacji różnych spojrzeń wrocławskiego środowiska sztuki. W jednym miejscu i czasie zwiedzający oraz kolekcjonerzy sztuki będą mieli okazje zobaczyć prace wielu artystów reprezentowanych przez różne instytucje. Nazwa targów RING nawiązuje do specyficznej architektury Muzeum Współczesnego Wrocław, w których się odbywają. W trakcie trwania targów publiczność będzie miała również możliwość uczestniczenia w przygotowanych specjalnie na tą okazję warsztatach. Na zwiedzających i kupujących czekają liczne atrakcje.

Program RINGu:

7 grudnia, godz. 18.00 – otwarcie targów

8 grudnia

  • godz. 12.00-20.00 – ekspozycja targów
  • godz. 13.30-14.30 – Kolaż postaw – warsztaty edukacyjne dla dzieci i rodziców, których celem będzie przybliżenie uczestnikom specyfiki galerii biorących udział w targach oraz twórcze działanie manualne nawiązujące do prezentowanej sztuki współczesnej. Bezpłatne warsztaty prowadzi Maria Marszałek. Obowiązują zapisy.
  • godz. 16.00-18.00 – Od śnieżynki do choinki – warsztaty poświęcone przygotowaniu szklanych dekoracji świątecznych poprowadzi Anna Galuszka. Limit do 15 osób.

9 grudnia

  • godz. 12.00-20.00 – ekspozycja targów
  • godz. 14.00-16.00 – POCO Sito U w MWW – szybkie warsztaty z sitodruku na tkaninie. Bezpłatne warsztaty prowadzą: Gosia Sawicka, Marysia Orzeszyna i Dominika Łabądź.

RING targi sztuki
7-9 grudnia 2012 r.
Muzeum Współczesne
Wrocław

Dodaj komentarz