• 2012-12-06

Zaprojektuj Święta z Zamkiem Cieszyn

16 grudnia w godz. 11.00-17.00 w oranżerii Zamku Cieszyn odbędzie się spotkanie przedświąteczne pt. Zaprojektuj Święta: Wokół Stołu. 

„Zaprojektuj Święta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Zaprojektuj Święta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy jest ważniejszy od stołu mebel świąteczny? Trudno bez niego wyobrazić sobie wigilijną wieczerzę w gronie najbliższych. Dlatego stół – jako wyjątkowe miejsce spotkań – jest bohaterem tegorocznej edycji Zaprojektuj Święta.

Uczestnicy spotkania będą siedzieć i rozmawiać przy stołach:

  • regionalnym: z tradycyjnymi ozdobami, świątecznymi smakami i zapachami ze Śląska Cieszyńskiego, bo bez nich święta wiele by straciły;
  • sąsiedzkim: Pavel Noga, grafik zza Olzy, wziął na warsztat kolędy i świąteczne przepisy, by pokazać je w nowym świetle;
  • wspólnoty: bo udaje się wszystko to, co robi się razem, dlatego połączyły siły: fabryka Paged, marka WellDone i pracownia Bogdana Kosaka;
  • zabawy: kolorowym, zwariowanym, pachnącym i świecącym, postawionym na głowie, gdzie wolno wszystko, bo to dzieci najpiękniej czekają na święta.

Kulminacją przedświątecznego spotkania będzie rozstrzygnięcie VI Konkursu na cieszyńskie ciasteczka (godz. 16.00).

Jak co roku w Zamku Cieszyn odbędą się warsztaty:

  • pieczenia słodkich cieszyńskich ciasteczek z Janiną Hławiczką, połączonych z pokazem pieczenia szulek przez Henrykę Ożanową (godz. 12.00-16.00)
  • Talerz dla gościa: przygotowania świątecznych dekoracji z kalki do ceramiki pod okiem Bogdana Kosaka (godz. 12.00-16.00)
  • Koronkowe święta, tworzenia z Mariolą Wojtas bożonarodzeniowych ozdób z delikatnej koronkowej materii (godz. 12.00-15.00)
  • Uszyj sobie karpia z Małgorzatą Niedźwiedzką dla tych, którzy chcą mieć karpia, ale… nie chcą go zjeść (godz. 14.00-16.00)

Zamek Cieszyn zaprasza jedyny w swoim rodzaju KEKS – Kaloryczny-Energetyczny Kiermasz Świąteczny z oryginalnymi prezentami i słodkimi smakołykami, grzańca i słodkie maszkety do Klubokawiarni Presso, aromatyczne napoje do Herbaciarni Laja. Będzie też ciąg dalszy akcji: Ubierz jelonka na zimę – o wyprawkę na chłodne dni dla różowego symbolu Zamku zadbała Gabriela Fołta.

Zaprojektuj Święta: Wokół Stołu
16 grudnia 2012 r., godz. 11.00-17.00
Zamek Cieszyn

Dodaj komentarz