• 2012-12-06

Muzyczny collage z Witkacym – Piotr Lutyński

8 grudnia w Galerii Arsenał w Białymstoku odbędą się warsztaty rodzinne pt. Muzyczny collage z Witkacym. Zajęcia poprowadzi Piotr Lutyński.

Piotr Lutyński, fot. Anna Duda (źródło: materiały prasowe)

Piotr Lutyński, fot. Anna Duda (źródło: materiały prasowe)

Piotr Lutyński jest malarzem, rzeźbiarzem, autorem różnego rodzaju instalacji, obiektów i rysunków, ale także muzykiem. Realizuje pokazy muzyczno-wizualne, w których uczestniczą żywe zwierzęta zestawiane z malarskimi kompozycjami, rzeźbami, poezją i muzyką.

Urodził się 18 listopada 1962 roku w Tychach. W 1982 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W latach 1983-1990 studiował na Wydziale Pedagogiczno-Plastycznym Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyplom z grafiki obronił w pracowni prof. Eugeniusza Delekty w 1990 roku. Należy do formacji muzycznej Rdzeń. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Dwukrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury, jego prace znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, ogólnopolskiej kolekcji Znaki Czasu, Galerii Foksal, Galerii Muzalewska, w zbiorach Andrzeja Starmacha, Krzysztofa Chwedczuka i Macieja Prusa.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, uczestnictwo będzie możliwe tylko po wcześniejszej rejestracji mailowej pod adresem mail: m.godlewska@galeria-arsenal.pl

Na podstawie skserowanych reprodukcji Witkacego, w rytm góralskiej muzyki, dzieci stworzą kompozycje z fragmentów pociętych obrazów Witkacego, połączonych z kolorowymi papierami, rysunkami na białych kartonach 50x70cm.

Muzyczny collage z Witkacym
8 grudnia 2012 roku
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz