• 2012-12-05

Maja Kleczewska – Bracia i siostry

12 stycznia w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu będzie miała miejsce premiera spektaklu Bracia i siostry, którego reżyserką jest Maja Kleczewska.

„Bracia i siostry”, reż. Anna Augustynowicz (źródło: materiały prasowe)

„Bracia i siostry”, reż. Anna Augustynowicz (źródło: materiały prasowe)

Spektakl Bracia i siostry inspirowany jest wątkami i postaciami z Braci Karamazow Fiodora Dostojewskiego i Trzech sióstr Antoniego Czechowa.

Bracia i siostry, to opowieść o ludziach, którzy próbują odnaleźć się w sytuacji po katastrofie. Z resztek starego świata próbują odbudować rzeczywistość, ale do tego, co było nie można już wrócić. Tamten świat nie istnieje. Z chaosu wyłania się nowy porządek. Ludzie zaczynają szukać ratunku w sobie samych, w transformacji swojej świadomości.

Scenariusz sceniczny przygotowali: Maja Kleczewska i Łukasz Chotkowski. Za dramaturgię odpowiedzialny jest Łukasz Chotkowski. Scenografię przygotował Marcin Chlanda, a kostiumy Konrad Parol. Światło i video: Wojciech Puś.

Obsada: Zofia Bielewicz, Aleksandra Cwen, Arleta Los – Plawszewska, Grażyna Misiorowska, Marta Nieradkiewicz, Judyta Paradzińska, Ewa Wyszomirska, Sylwia Zmitrowicz, Adam Ciołek, Andrzej Jakubczyk, Marcin Kowalczyk, Maciej Namysło, Dawid Ogrodnik, Krzysztof Raczkowski, Łukasz Schmidt, Krzysztof Wrona.

Bracia i siostry, reż. Maja Kleczewska
Premiera: 12 stycznia 2013 roku
Teatr im. Jana Kochanowskiego
Opole

Dodaj komentarz