• 2012-12-05

Festiwal W kręgu cultur w Polkowicach

7 grudnia w Polkowicach odbędzie się kolejny koncert festiwalu W kręgu cultur pt. Wiedeńskie przeboje. Zagra Straussowska Orkiestra Kameralna działająca przy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Straussowska Orkiestra Kameralna (źródło: materiały prasowe)

Straussowska Orkiestra Kameralna (źródło: materiały prasowe)

Straussowska Orkiestra Kameralna powstała na początku 1999 roku. Jej członkowie to młodzi, lecz dojrzali zawodowo muzycy, którzy swoje doświadczenie sceniczne zdobywali na estradach polskich i zagranicznych. Od wielu lat zawodowo związani są z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i różnorodny. Obejmuje dzieła sławnych kompozytorów od baroku do współczesności. Jednakże specjalizują się a twórczości Króla Walca – Johanna Straussa oraz mistrzów wiedeńskiej operetki.

Straussowska Orkiestra Kameralna brała udział w festiwalach muzyki kameralnej w Polsce, koncertuje w kraju i zagranicą, na estradach filharmonii, scenach teatralnych, w zabytkowych wnętrzach zamków i pałaców, jak również w wielu kurortach i uzdrowiskach. Koncerty muzyki wiedeńskiej w ich wykonaniu to kolekcja utworów – przebojów muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.

Partie wokalne wykonują solistki Joanna Moryc – sopran oraz Anna Skóra – mezzosopran. Koncerty w wykonaniu Straussowskiej Orkiestry Kameralnej przenoszą słuchaczy do Starego Wiednia oddając w pełni klimat tego miasta.

Festiwal W Kręgu Cultur
7 grudnia 2012 roku
Polkowice

Dodaj komentarz