• 2012-12-04

Kochankowie z Księżyca zwycięzcą Gotham Independent Film Awards

26 listopada ogłoszono wyniki Gotham Independent Film Awards. W kategorii najlepszy film zwyciężył Wes Anderson z filmem Kochankowie z Księżyca.

„Kochankowie z Księżyca”, reż. Wes Anderson - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Kochankowie z Księżyca”, reż. Wes Anderson - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Przyznawane przez Independent Filmmaker Project – najstarszą amerykańską organizację zrzeszającą niezależnych filmowców – Gotham Independent Film Awards uznawane za oficjalny początek wyścigu po Oscary. W poprzednich latach IFP nagradzało m.in. takie tytuły jak Debiutanci, Drzewo życia, Do szpiku kości, czy The Hurt Locker. W pułapce wojny. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się tradycyjnie w trakcie uroczystej gali w hotelu Cipriani na nowojorskiej Wall Street.

Kochankowie z Księżyca, to dowcipna i wzruszająca historia uczucia, jakie latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków, którzy nie zważając na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia. W rolach dorosłych, stojących na drodze do szczęścia młodziutkiego Romea i nieopierzonej Julii, wystąpiła aktorska śmietanka Hollywood: drwiący ze swojego wizerunku czołowego macho współczesnego kina Bruce Willis, zabawny jak nigdy dotąd dwukrotnie nominowany do Oscara Edward Norton, laureatki nagrody Akademii Tilda Swinton (Michael Clayton) i Frances McDormand (Fargo) powracające do komediowego repertuaru po szalonym sukcesie filmu braci Coen Tajne przez poufne, zaskakujący w zupełnie nowym wcieleniu Harvey Keitel (Wściekłe psy), a także stali współpracownicy Andersona: Bill Murray (nominowany do Oscara za Między słowami) i Jason Schwartzman (Maria Antonina, Autostopem przez galaktykę).

Na ekranach polskich kin film Kochankowie z Księżyca można oglądać od 30 listopada.

The Gotham Independent Film Awards
26 listopada 2012 roku
Nowy Jork

Dodaj komentarz