• 2012-12-04

Pokazy filmów w ramach festiwalu Żubroffka w Białymstoku

Od 5 do 6 grudnia w Galerii Arsenał w Białymstoku potrwa pokaz filmów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Żubroffka” - logo (źródło: materiały prasowe)

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Żubroffka” - logo (źródło: materiały prasowe)

Pokaz filmów z festiwalu Onedotzero

Wavelenght 11, to najnowszy program Onedotzero, prezentujący nowe, radykalne spojrzenie na klipy muzyczne – gatunek, będący okazją do ćwiczeń dla początkujących reżyserów i muzyków, w którym spełniają się zarówno uznani reżyserzy jak i wschodzące gwiazdy. W ramach pokazu zobaczymy dwadzieścia trzy teledyski, zrealizowane w różnych technikach do wielu rodzajów muzyki, wybrane z kilkuset produkcji z całego świata, powstałych w 2010 i 2011 roku. Wyróżnia je nowatorska, wykorzystująca najnowsze trendy w animacji, grafice i designie forma. Pokaz został przygotowany we współpracy z Fundacją Ad Arte w ramach projektu ViviMotion 2012.

Onedotzero, to międzynarodowa organizacja, zajmująca się współczesną sztuką cyfrową i designem, promująca innowacyjne formy ruchomego obrazu oraz interaktywne rozwiązania. Od 16 lat zajmuje się różnorodnymi aktywnościami m.in.: edukacją, organizacją pokazów, wspieraniem artystów, realizacją produkcji audiowizualnych. Jej znakiem rozpoznawczym jest coroczny, wędrujący festiwal onedotzero_adventures in motion, na który składają się najnowsze filmy, wideo, animacje, teledyski i fabularne sekwencje gier komputerowych. Wyróżniają się one oryginalną formą graficzną, przekraczaniem granic między gatunkami oraz poruszaniem się na styku filmu, designu, mody i architektury.

Gościem pokazu będzie Szymon Stemplewski.

„Come to Harm”, reż. Börkur Sigþórsson - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„Come to Harm”, reż. Börkur Sigþórsson - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

Pokaz filmów z Reykjavik Shorts&Docs Festival

Każdej wiosny, w stolicy Islandii odbywa się festiwal Reykjavik Shorts&Docs, na którym widzowie mogą obejrzeć blisko osiemdziesiąt filmów krótkometrażowych oraz pełnometrażowych filmów dokumentalnych. Fenomen islandzkiej kreatywności (na całej wyspie mieszka podobna liczba osób, co w Białymstoku, a jednak islandzcy artyści znani są na całym świecie) fascynuje nie od dziś. Białostocki pokaz to okazja do podróży, podczas której można będzie poczuć klimat odizolowanej przez stulecia wyspy, gdzie żyją wieloryby, owce panoszą się na miejskich ulicach, a gorące źródła dostępne są przez cały rok.

Gościem pokazu będzie Brynja Dögg Friðriksdóttir.

Pokazy filmów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka
Od 5 do 6 grudnia 2012
Galeria Arsenał
Białystok

Dodaj komentarz