• 2012-12-03

Wladigeroff Brothers, Morphing Quartet i Krzesimir Dębski w Warszawie

4 grudnia w Teatrze Palladium w Warszawie odbędzie się koncert Wladigeroff Brothers i Morphing Quartet. Gościnnie wystąpi Krzesimir Dębski.

Plakat koncertu Wladigeroff Brothers i Morphing Quartet (źródło: materiały prasowe)

Plakat koncertu Wladigeroff Brothers i Morphing Quartet (źródło: materiały prasowe)

Wydarzenie to łączy kultury muzyczne Polski, Austrii i Bułgarii w światowym wykonaniu. Siły połączą: duet Wladigeroff Brothers z Bułgarii i Morphing Quartet – soliści słynnej wiedeńskiej Morphing Chamber Orchestra, znanej z polskich koncertów z Bobbym McFerrinem.

Jako goście specjalni wystąpią:

  • Krzesimir Dębski – skrzypce,
  • Grzegorz Frankowski – bas,
  • Tomas Sanchez – perkusja
  • DJ Steve Nash

Krzesimir Dębski to polski kompozytor, m.in. muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent. Lider zespołu jazzowego String Connection. Studiował kompozycję w poznańskiej Akademii Muzycznej u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. Krzesimir Dębski był wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Wykładał na letnich kursach muzycznych, m.in.: w Ankarze, Darmstadt, San Diego. Tworzy również muzykę filmową, teatralną i eksperymentalną. Skomponował przeszło 40 utworów symfonicznych i kameralnych, muzykę do ponad 50 filmów fabularnych i telewizyjnych, do 35 sztuk teatralnych oraz utwory dla dzieci. Jest autorem ponad 100 piosenek. Działa również jako dyrygent. W 2010 został uhonorowany Orderem Ecce Homo – polskim odznaczeniem kościelnym nadanym przez Kapitułę Orderu Ecce Homo za opisywanie życia muzyką, muzyczny retusz na obrazie kraju i świata, piękne kształtowanie codziennej rzeczywistości przez dobroć, ład i harmonię

Wladigeroff Brothers i Morphing Quartet
4 grudnia 2012 roku
Teatr Palladium

Dodaj komentarz