• 2012-12-03

SuperWawa – warsztaty architektoniczne dla dzieci

9 grudnia w warszawskiej Soho Factory, w ramach Festiwalu Przetwory 7, Jakub Szczęsny i Gosia Kuciewicz z grupy Centrala poprowadzą warsztaty architektoniczne dla dzieci pt. SuperWawa.

„Przetwory 7: maMy dzieci!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Przetwory 7: maMy dzieci!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przetwory 7 dedykowane są dzieciom, nie zabraknie więc na nich ciekawych aktywności, warsztatów zorganizowanych specjalnie dla nich. Oto pierwsze z nich: warsztaty architektoniczne grupy projektowej Centrala oraz portalu Futuwawa.

9-12 lat – to wiek uczestników warsztatu SuperWawa. Jak wyglądała stolica 9-12 lat temu? Metro z Kabat dojeżdżało tylko do stacji Centrum. Pomnikowi Charlesa de Gaulle’a nie śniło się nawet, że dołączy do niego strzelista palma. Przez Wisłę można się było przeprawić przez dwa mosty mniej. Nie było wieżowca na jednej nodze ani fontanny w okrągłym Metropolitanie. Dzieci nie mogły jeszcze korzystać z placu zabaw z pająkiem w Parku Ujazdowskim ani zwiedzać Centrum Nauki Kopernik.

Jak mogłaby wyglądać Warszawa za 9-12 lat? Na to pytanie, dzięki swojej nieskrępowanej wyobraźni, odpowiedzą warszawiakom uczestnicy SuperWawy. Nie ma tu żadnych ograniczeń czy wytycznych. Do dyspozycji mają, oprócz kleju Wikol, płyt mdf, pudeł i pudełek różnej wielkości, supermoce bohaterów. Ich zadaniem specjalnym będzie zbudowanie fragmentu Warszawy przyszłości. Co stworzą mali superbohaterowie, mogąc wymyślić dosłownie wszystko dla swojego miasta?

Warsztat poprowadzą Jakub Szczęsny i Gosia Kuciewicz z grupy projektowej Centrala oraz zespół Futuwawy – interaktywnej przestrzeni wystawienniczej niezrealizowanych projektów związanych z Warszawą.

Festiwal Przetwory 7: SuperWawa
9 grudnia 2012 r., godz. 15.00-17.00
Soho Factory
Warszawa

Dodaj komentarz