• 2012-12-03

Dzień Otwarty Opery Krakowskiej

8 grudnia w Krakowie odbędzie się Dzień Otwarty Opery Krakowskiej.

Opera Krakowska (źródło: materiały prasowe)

Opera Krakowska (źródło: materiały prasowe)

Tym razem budynek przy ul. Lubicz 48 zostanie podzielony na 4 strefy: sceny, spotkań, scenografa i garderoby. Każda z nich przedstawi świat opery z innej strony, dzięki czemu goście będą mieli okazję poznać pracę instytucji, widzianą z różnych perspektyw.

Strefa sceny to głównie pokazy. Na Dużej Scenie odbędzie się otwarta próba Koncertu Sylwestrowego w wykonaniu Orkiestry Opery Krakowskiej, którą poprowadzi Tomasz Tokarczyk. W tym samym miejscu będzie można uczestniczyć w otwartej próbie reżyserskiej Małego Lorda z udziałem Janusza Szydłowskiego. Studio Baletowe podczas pokazu na Antresoli zaprezentuje umiejętności swoich uczniów.

W strefie spotkań (Sala Kameralna) będzie można poznać odtwórczynie partii Adiny w operze Napój miłosny Dionizettiego – Katarzynę Oleś-Blacha, Iwonę Sochę i Joannę Woś oraz reżysera spektaklu Henryka Baranowskiego. Artyści będą także malowali świąteczne bombki, które zostaną przekazane na aukcję, która odbędzie się w Operze Krakowskiej podczas koncertu charytatywnego Kolęda nadziei (17.12).

Opera Krakowska (źródło: materiały prasowe)

Opera Krakowska (źródło: materiały prasowe)

W strefie garderoby goście będą mogli przymierzyć stroje, nakrycia głowy ze spektakli teatru oraz poddać się profesjonalnej charakteryzacji.

W strefie scenografa odbędą się warsztaty plastyczne z możliwością przyozdobienia własnej bombki świątecznej oraz pokazy projektów scenografii do spektakli Opery Krakowskiej.

Po raz pierwszy organizowany jest także konkurs fotograficzny dla uczestników Dnia Otwartego. Jego hasło to – Jak widzę operę?. Zdjęcia konkursowe mają przedstawiać teatr, widziany oczyma gości. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają zaproszenia na spektakle Opery Krakowskiej, a ich zdjęcia zostaną opublikowane na stronie głównej opery.

Podczas Dnia Otwartego będzie można także zwiedzić gmach teatru oraz wziąć udziału w warsztatach ruchu i muzyki. Na Antresoli będzie można oglądać wystawę Marcella Sembrich-Kochańska. Zapomniana Primadonna autorstwa Juliusza Multarzyńskiego. W aneksie kinowym w holu kasowym zaprezentowane zostaną fragmenty inscenizacji Opery Krakowskiej.

Wejściówki na poszczególne wydarzenia odbierać w Kasie Opery od 24 XI od godz. 10.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki na każde wydarzenie.

Dzień Otwarty
8 grudnia 2012 roku
Opera Krakowska

Dodaj komentarz