• 2012-11-29

Grafika edytorska. Warsztaty z Markiem Knapem

29 i 30 listopada Zamek Cieszyn zaprasza na warsztaty Grafika edytorska. Organizowanie informacji a funkcja, styl i przystępność z Markiem Knapem, specjalizującym się w grafice prasowej i typografii.

Marek Knap, prowadzący warsztaty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Knap, prowadzący warsztaty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas dwudniowych warsztatów, oprócz zasadnicznych komponetów layoutu prasowego, uczestnicy zapoznają się z podstawowymi aspektami grafiki edytorskiej takimi jak: siatka modułowa, szpigiel, wielostronicowa hierarchia i nawigacja oraz fotoedycja i operowanie obrazem.

Wykład oraz ćwiczenia wprowadzą do projektowania layoutu jako nośnika standardowych treści redakcyjnych oraz bedą wstępem do sposobów ich kreatywnego organizowania.

Poprowadzi je Marek Knap, projektant specjalizujący się w grafice prasowej i typografii. Urodzony w 1968 roku. Był dyrektorem artystycznym polskich edycji Marie Claire, Maxima i Newsweeka, pełnił funkcję dyrektora artystycznego Rzeczpospolitej (która otrzymała nagrodę Best-Designed Newspaper Award w 2005). Jest kosultantem w tygodniku Wprost i Dzienniku Gazecie Prawnej. Pełni funkcję dyrektora artystycznego Edipresse Polska, gdzie nadzoruje polskie portfolio wydawnictwa oraz konsultuje tytuły grupy w Rosji i na Ukrainie. Jest również wykładowcą na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego projekty dla miesięcznika Foyer, dziennika Parkiet, dwutygodnika Viva! oraz miesięcznika Machina były wielokrotnie nagradzane na konkursach graficznych. Jest członkiem AIGA a od 2008 roku jurorem konkursów Society for News Design w Stanach Zjednoczonych i Rosji.

Grafika edytorska. Organizowanie informacji a funkcja, styl i przystępność
29-30 listopada 2012 r.
Zamek Cieszyn
Cieszyn

Dodaj komentarz