• 2012-11-27

Sputnik Photos w Warszawie

29 listopada w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się spotkanie z fotografami związane najnowszą książką pt. Stand By kolektywu Sputnik Photos.

Autor: Adam Pańczuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Adam Pańczuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Siedmiu fotografów różnych narodowości pojechało na Białoruś. Chcieli zobaczyć, co kryje się pod stwierdzeniem Ostatnia dyktatura w Europie. Nie było łatwo. Powoli, warstwa po warstwie odkrywali Białoruś po swojemu.

Fotografowie trafili do różnych miejsc, dotknęli różnych tematów: Puszcza Białowieska i jej miejsce w życiu społeczności nadgranicznej, biuro matrymonialne dla zagranicznych klientów, weteranki Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, emigracja zarobkowa Białorusinów do USA, współczesna interpretacja II Wojny Światowej, zwycięzcy konkursów państwowych, manifestowanie przekonań poprzez modę uliczną.

Efektem tego projektu jest książka Stand By, która została uznana, obok 7 Rooms Rafała Milacha, najlepszą książką fotograficzną regionu Europy Środkowo-Wschodniej za rok 2012 w ramach Miesiąca Fotografii w Bratysławie.

Więcej o powstawaniu książki Stand By na spotkaniu z fotografami Sputnik Photos: Agnieszką Rayss, Rafałem Milachem, Adamem Pańczukiem oraz projektantką książki – Anią Nałęcką.

Stand By, Sputnik Photos
Spotkanie z fotografami
Spotkanie odbędzie się 29 listopada 2012 roku o godzinie 19.00
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
ul. Pańska 3
Warszawa

Dodaj komentarz