• 2012-11-27

Bogowie ulicy już w grudniu

14 grudnia na ekrany kin wchodzi film Bogowie ulicy, którego reżyserem jest David Ayer.

„Bogowie ulicy”, reż. David Ayer - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Bogowie ulicy”, reż. David Ayer - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Połączyła ich misja, by zgodnie ze słowami przysięgi służyć i chronić legendarnemu miastu gniewu – Los Angeles. Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) i Mike Zavala (Michael Peña) to tytułowi Bogowie ulicy.

Praca pełna ryzyka, nieprzewidywalne wyzwania i humor sytuacyjny, towarzyszący kolejnym zadaniom – to łączy policjantów, których na pierwszy rzut oka wszystko (pochodzenie, kolor skóry, podejście do kobiet) zdaje się dzielić. Łączy ich też odwaga w stawianiu czoła najgroźniejszemu przeciwnikowi – bezwzględnemu kartelowi, który nie szczędzi ofiar w walce o absolutną władzę nad Zachodnim Wybrzeżem.

Realistyczne sceny akcji, które rozsławiły już film wśród krytyków i milionów widzów w USA, ukazują punkt widzenia policjantów i członków gangu, wsparty kamerami monitoringu oraz perspektywą ludzi, którzy przypadkowo znaleźli się na linii ognia. Taka panorama perspektyw tworzy emocjonujący portret najmroczniejszych ulic miasta, ich nieustraszonych obrońców, a także dostarcza zaskakująco naturalistycznych wrażeń młodemu pokoleniu, wychowanym na grach wideo i YouTube.

Scenarzysta, reżyser i producent David Ayer (twórca oscarowego filmu Dzień próby) postawił sobie za zadanie wiarygodnie ukazać rzadko oglądaną, mroczną stronę Los Angeles. Imponująca obsada, w skład której weszli znani, nominowani do szeregu nagród aktorzy – Jake Gyllenhaal i Michael Peña, jak również Anna Kendrick, America Ferrera, Cody Horn, sprawia, że Bogowie ulicy okazali się prawdziwą rewelacją jesieni w amerykańskich kinach. Film jest jednym z pierwszych poważnych kandydatów do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej za 2012 rok.

Pomysł odwrócenia wszystkich stereotypów na temat policyjnych filmów zainteresował producenta Johna Leshera.

Film zawiera zapierające dech w piersiach sceny akcji i realistycznie ukazaną przemoc, ale to ma dodawać autentyczności obrazowi przyjaźni, rodziny i wzajemnego przywiązania. Właśnie te uniwersalne wartości będą bliskie wszystkim widzom.
– John Lesher, producent.

Bogowie ulicy, reż. David Ayer
Premiera: 14 grudnia 2012 roku
Dystrybucja: Monolith Films

Dodaj komentarz