• 2012-11-26

Pianohooligan Experiment: Penderecki

27 listopada ukaże się solowa płyta Piotra Orzechowskiego, znanego jako Pianohooligan. Album Experiment: Penderecki ukaże się nakładem wydawnictwa Universal Music Polska.

Pianohooligan „Experiment: Penderecki” (źródło: materiały prasowe)

Pianohooligan „Experiment: Penderecki” (źródło: materiały prasowe)

Piotr Orzechowski to polski pianista jazzowy i kompozytor, jeden z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia. Urodził się w 1990 roku w Krakowie w rodzinie o muzycznych tradycjach. Obecnie jest studentem III roku Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem wielu nagród, z których najważniejsza to I. Nagroda na Montreux Jazz Solo Piano Competition (2011), jednym z najbardziej prestiżowych konkursów jazzowych na świecie, odbywającym się w ramach Montreux Jazz Festival. Piotr Orzechowski jest pierwszym Polakiem, który zwyciężył i stanął na jazzowym podium legendarnego szwajcarskiego festiwalu.

Debiutancki solowy album Pianohooligana Experiment: Penderecki to hołd dla twórczości Krzysztofa Pendereckiego. Płyta zawiera aranżacje i utwory inspirowane twórczością Mistrza. Materiał został zarejestrowany w Szwajcarii – była to jedna z nagród jaką Piotr Orzechowski otrzymał triumfując w konkursie Montreux Jazz Solo Piano.

Album zawiera następujące utwory:

 1. Capriccio per oboe
 2. Polymorphia
 3. Stabat Mater
 4. Lacrimosa
 5. Larghetto
 6. Sinfonietta per archi – Allegro Molto
 7. Sinfonietta per arch – Vivace
 8. Aria
 9. Sonorist Variation I
 10. Sonorist Variation II
 11. Sonorist Variation III
 12. Sonorist Variation IV
 13. Sonorist Variation
 14. Aria da capo

Pianohooligan Experiment: Penderecki
premiera: 27 listopada 2012 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz