• 2012-11-24

Design Silesia zdobywcą Design Management Europe Award

Projekt Design Silesia został uhonorowany  DME_AWARD (Design Management Europe) – jedyną europejska nagrodą przyznawaną w dziedzinie zarządzania designem.

DME_AWARD dla Design Silesia (źródło: materiały prasowe organizatora)

DME_AWARD dla Design Silesia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zdobycie nagrody DME oznacza, że zyskało się uznanie międzynarodowego jury złożonego z ekspertów zarządzania designem. O nagrodę mogą ubiegać się firmy i organizacje publiczne ze wszystkich krajów europejskich. Poprzedni laureaci nagrody DME reprezentują innowacyjne organizacje, dla których design jest istotnym elementem strategii rynkowej. Wśród laureatów nagrody są m.in. takie firmy, jak: LEGO Group, Heineken International, Roca, Beiersdorf czy polskie: Zelmer S.A., Moho Design. W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu nagroda trafiła do polskiej instytucji publicznej – projekt Design Silesia jest bowiem realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Do konkursu w kategorii sektor publiczny zgłoszono zadania projektu, które w szczególności są kierowane do przedstawicieli samorządów m.in. Design… do usług czy Design w terenie.

Uznanie w gronie europejskich ekspertów i przyznanie nagrody z zakresu zarządzania designem dla projektu ze Śląska pokazuje siłę i wagę oddziaływania działań systemowych instytucji regionalnej przy użyciu metodologii design thinking na instytucje lokalne, a przede wszystkim społeczność naszego regionu.

Nagrodę w postaci honorowej statuetki wręczono Adamowi Matusiewiczowi – Marszałkowi Województwa Śląskiego oraz przedstawicielkom projektu Design Silesia 15 listopada podczas uroczystej gali w mieście Paredes w Portugalii.

DME_AWARD (Design Management Europe)
15 listopada 2012 r.
Paredes
Portugalia

Dodaj komentarz