I edycja projektu ViviMotion 2012

21 listopada ruszyła pierwsza edycja projektu ViviMotion, którego motywem przewodnim będzie prezentacja zjawiska motion design, polegającego na projektowaniu ruchomych elementów graficznych.

Projekt ViviMotion 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt ViviMotion 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

ViviMotion 2012 jest kontynuacją i uzupełnieniem Festiwalu Vivisesja, który odbywał się przez ostatnie cztery lata w Poznaniu. ViviMotion zaprezentuje nowy, ciekawy cykl wydarzeń o audiowizualnym charakterze, który składać się będzie z pokazów, spotkań, wystaw, imprez klubowych i koncertów. Większość wydarzeń będzie miała miejsce w Poznaniu (m.in. WSNHiD, Kinie Rialto i Kluboksięgarni Głośna), a uzupełnią je prezentacje w wybranych miastach na terenie Wielkopolski: Lesznie, Koninie i Gnieźnie.

Motywem przewodnim ViviMotion 2012 będzie prezentacja zjawiska motion design, polegającego na projektowaniu ruchomych elementów graficznych, znajdującego coraz częstsze zastosowanie w realizacjach powstających na styku sztuki, filmu i reklamy. Na inaugurację projektu przygotowano polską premierę audiowizualnego live actu AUDIOGRAPHICS, w którym muzyka tworzona przez Pavla Ambionta, uzupełniana jest przez obrazy Michała Mierzwy. Wizualizacje – mocno zakorzenione w stylistyce współczesnego dizajnu, powstawały razem z muzyką, stając się jej integralną częścią. Projekt miał premierę w ubiegłym roku na Festiwalu Dialogue Design / Dizajn Dialogu w Mińsku.

Ponadto zaprezentowane zostaną niezwykle atrakcyjne wizualnie programy Wow + Flutter 11 oraz Future Cities z katalogu działającej w Londynie organizacji ONEDOTZERO, promującej najnowsze i najbardziej innowacyjne produkcje sztuki audiowizualnej. Mocne i zaskakujące połączenie grafiki, typografii i animacji, to kwintesencja tego, co najlepsze w motion design.

Projekt ViviMotion 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt ViviMotion 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas ViviMotion 2012 będzie można poznać także poznańskie studia: Kineza i Uniforma, wyróżniające się wśród polskich twórców motion graphics, w których portfolio znajdują się prace dla TVP Kultura, TVP 2 i MTV. Będzie można nie tylko zobaczyć ich najciekawsze realizacje, ale spotkać się z twórcami, porozmawiać na temat projektów, procesu ich powstawania, warsztatu.

Kolejnym punktem programu będzie bardzo ciekawie zapowiadający się koncert berlińskiego duetu Pattern Network, łączącego muzykę generatywną z minimalnymi, graficznymi wizualizacjami. Przed PN wystąpi Adam Ćwiek z premierowym, multimedialnym live actem, inspirowanym matematycznymi koncepcjami antycznych filozofów.

W piątek 30 listopada, w nowej, ciekawej przestrzeni Przylądek Arkadia + 1 odbędzie się premierowa odsłona projektu (E)MOTION TEST, przygotowanego specjalnie dla ViviMotion przez Dawida Lesiaka. Wystawa showreeli połączona z live actem Hatti Vatii oraz dyskusją Między sztuką a użytecznością. Co grafika użytkowa zmieniła w świecie sztuki? Jak wpływa na percepcję?.

ViviMotion 2012
21 listopada – 14 grudnia 2012 r.
Poznań, Leszno, Konin, Gniezno

Dodaj komentarz