• 2012-11-20

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

Od 30 listopada do 2 grudnia w Warszawie potrwa szósta edycja festiwalu Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

Nominacja za najlepszą reżyserię: „Take Two” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nominacja za najlepszą reżyserię: „Take Two” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce. To także jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń kulturalnych dotyczących kina niezależnego na świecie. Misją Grand OFFu jest pokazać i wyróżnić najlepsze niezależne filmy świata oraz nagrodzić ich twórców. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand OFF, reprezentantów środowisk filmowych z 24 krajów świata. Zwieńczeniem tej procedury jest uroczysta ceremonia rozdania nagród, która od 2006 roku odbywa się w Warszawie i każdorazowo gromadzi 400 wybitnych postaci świata kina. Tydzień później nagrodzone filmy prezentowane są w ponad 20 miastach Polski.

W tym roku wybór nominowanych filmów był niezwykle trudny – do konkursu nadesłano ponad 1200 zgłoszeń z 76 krajów. W walce o nominację do 6. Edycji Grand OFF wzięły udział filmy z wszystkich kontynentów. Niektóre państwa, takie jak Namibia, Lesotho, Kosowo czy Zjednoczone Emiraty Arabskie wzięły udział w konkursie po raz pierwszy.

Szósta edycja Grand OFF odbędzie się w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2012 w Warszawie. Zwieńczeniem przeglądu będzie uroczysta ceremonia rozdania nagród, która od 2006 roku odbywa się w Warszawie, każdorazowo gromadząc blisko 400 wybitnych postaci świata kultury. W dniach poprzedzających uroczystą galę, w Warszawie odbędzie się przegląd filmów nominowanych. Filmy pokazywane będą w dziewięciu kategoriach: najlepsza fabuła, scenariusz, reżyseria, dokument, montaż, zdjęcia, aktor oraz aktorka. Tydzień po warszawskim przeglądzie, nagrodzone filmy prezentowane będą w ponad 40 miastach Polski.

W tym roku Nagrodę Specjalną podczas uroczystej Gali Nagród otrzyma Allan Starski.

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata
30 listopada – 2 grudnia 2012 r.
Kino KC
Warszawa

Dodaj komentarz