Inspiracja Pigasus – polski plakat w Berlinie

Od 10 do 29 listopada w Pigasus Polish Poster Gallery w Berlinie można oglądać wystawę plakatów studentów Akademii Sztuki w Szczecinie.

Inspiracja Pigasus, Hanna Wysocka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Inspiracja Pigasus, Hanna Wysocka (źródło: materiały prasowe organizatora)

W wystawie biorą udział młodzi polscy artyści: Zuzanna Bukała, Alicja Chudzik, Małgorzata Jaskólska, Magda Karczewska, Patrycja Kordowska, Magda Krysiak, Paulina Majchrowicz, Tomasz Marcinkiewicz, Stephanie Göde, Grzegorz Piaseczny, Emily Pony, Radek Romanowski, Karol Ronowicz, Łukasz Szpatowicz, Paweł Tokarski, Hanna Wysocka, Marta Ziółkowska, Robert Żak

Akademia Sztuki w Szczecinie to najmłodsza polska uczelnia artystyczna o nowatorskim profilu. Kształcą się na niej przyszli muzycy i plastycy.. Plakat zajmuje w niej miejsce szczególne. Wykładają tu profesorowie o dużym dorobku twórczym: Grzegorz Marszałek, LEX Drewinski, Leszek Żebrowski. Plakaty z wystawy to plon zadania semestralnego z II i IV roku studentów z pracowni Leszka Żebrowskiego promującego Galerię Pigasus. Po burzliwej dyskusji między organizatorami wystawy do druku został wybrany plakat Zuzanny Bukały. Serdecznie gratulujemy.

Dla niektórych z uczestników jest to pierwsza wystawa w życiu. Myślimy, że nie ostatnia i jeszcze o nich usłyszymy.

– prof. Leszek Żebrowski, kurator wystawy

Inspiracja Pigasus – wystawa plakatów studentów Akademii Sztuki w Szczecinie
10-29 listopada 2012 r.
Pigasus Polish Poster Gallery
Berlin

Dodaj komentarz