• 2012-11-15

Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan nowa płyta zespołu Hey

6 listopada nakładem wydawnictwa Supersam Music ukazała się nowa płyta zespołu Hey zatytułowana Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan. Jest to 11 płyta zespołu.

Hey, okładka płyty „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” (źródło: materiały prasowe)

Hey, okładka płyty „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” (źródło: materiały prasowe)

Praca nad albumem trwała prawie dwa lata. Tak o pracy nad płyta wypowiadają się jej twórca – Paweł Krawczyk:

W tym czasie powstało kilkadziesiąt pomysłów, pomysłów na pomysł, bzdur, dziwnych fraz, a nawet prawie gotowych piosenek. Później, podobnie jak przy poprzedniej płycie Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! przyszedł czas na pracę w studiu. Studiu wyjazdowym, bo po raz drugi stworzonym w Krainie Westernu w Sarnowej Górze.

Na płycie znajduje się 11 utworów opartych na różnorodnych brzmieniach elektronicznych, elektrycznych i akustycznych.

Zmiany, które od wielu lat są obecne w twórczości Hey i stały się niejako znakiem rozpoznawczym zespołu i można je zauważyć także i w tej płycie. Po raz pierwszy materiał został zarejestrowany w sześcioosobowym składzie, bowiem do grupy dołączył Marcin Zabrocki, kompozytor i multiinstrumentalista znany m.in. ze współpracy z grupami:  Biff, Pogodno, Mordy.

Kompozytorem większości piosenek jest Paweł Krawczyk, którego wsparli: Katarzyna Nosowska, Marcin Zabrocki, Jacek Chrzanowski. Teksty są oczywiście autorstwa Katarzyny Nosowskiej – z wyjątkiem jednego, który napisała i zaśpiewała Gaba Kulka.

W skład zespołu Hey wchodzą: Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Marcin Żabiełowicz, Jacek Chrzanowski, Robert Ligiewicz, Marcin Zabrocki.

Hey Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan
6 listopada 2012 roku
Supersam Music

Dodaj komentarz