• 2012-11-14

Konfrontacje rockowe we Wrocławiu

1 grudnia w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędą się Konfrontacje Rockowe. Zagrają Hey, Jelonek, Ira, Luxtorpeda, Czesław Śpiewa, a także Kim Nowak.

Plakat Konfrontacji Rockowych (źródło: materiały prasowe)

Plakat Konfrontacji Rockowych (źródło: materiały prasowe)

Kim Nowak – powstali w 2008 roku z inicjatywy Michała Sobolewskiego, braci Bartka i Piotra Waglewskich. Nazwa grupy pochodzi od amerykańskiej aktorki Marilyn Pauline Novak. Do tej pory nagrali dwa krążki – Kim Nowak w 2010 roku i Wilk w 2012 roku. Grupa powstała z fascynacji członków zespołu muzyką punkową, a także brzmieniem lat 60 tych.

Jelonek – wszechstronnie uzdolniony muzyk, nazywany sceniczną bestią. W swojej bogatej karierze scenicznej ma za sobą udział w takich projektach jak Hunter, Orkiestra Dni Naszych czy Ankh. Ponadto nagrał ponad 20 albumów współautorskich i ponad 40 albumów gościnnie (muzyka klasyczna, pop, r’n'b, folk, rock i metal). Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93, Złoty Bączek Przystanek Woodstock i inne. Kilkakrotnie wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów polskich. Wraz z zespołem Ankh otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej. W okresie od 1993 do 2010r. zagrał około 1600 koncertów w Polsce a także w Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie. Nagrywa i tworzy muzykę filmową, a także muzykę do reklam. Od 2007 roku występuje pod szyldem Jelonek.

Czesław Mozil – polski wokalista, kompozytor i muzyk, akordeonista. Ostatnio także juror w programie typu talent show – X Factor. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Nagrał trzy albumy – Debiut – 2008, Pop w 2010 i Czesław Śpiewa Miłosza w 2011 roku. Ponadto artysta gościnnie pojawiał się na albumach takich grup jak Acid Drinkers, Hurt, Hey, Gaba Kulka, Stanisław Sojka, Pneuma czy Happysad.

Luxtorpeda – jeden z najlepszych rockowych debiutów na przełomie 2010/2011 roku. Grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego m.in. z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Na koncie mają trzy albumy – studyjne – Luxtorpeda i Robaki, a także koncertowy z Przystanku Woodstock w 2011 roku.

Luxtorpeda (źródło: materiały prasowe)

Luxtorpeda (źródło: materiały prasowe)

Ira – legenda polskiej muzyki pop-rockowej. Na przestrzeni wielu lat wylansowali mnóstwo przebojów. Na koncie mają 9 studyjnych albumów i dwa koncertowe. Zespół tworzą Wojtek Owczarek, Piotr Sujka, Piotr Konca, Artur Gadowski i Marcin Bracichowicz.

Hey – powstali 20 lat temu w Szczecinie. Liderką grupy jest Katarzyna Nosowska. Na koncie mają 11 studyjnych albumów. Hey i Katarzyna Nosowska są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyków. 6 listopada ukazała się najnowsza płyta grupy Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan. Zespół tworzą Katarzyna Nosowska – wokal, Paweł Krawczyk – gitara, Marcin Żabiełowicz – gitara, Robert Ligiewicz – perkusja, Jacek Chrzanowski – gitara basowa.

Konfrontacje Rockowe
1 grudnia 2012 roku
Hala Stulecia we Wrocławiu

Dodaj komentarz