• 2012-11-12

W Krakowie padł ostatni klaps do najnowszego filmu Urszuli Antoniak

Urszula Antoniak, wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych festiwalach polska reżyserka mieszkająca w Holandii, zakończyła w Krakowie zdjęcia do swojego najnowszego filmu, Strefa nagości, opowieści o dwóch nastoletnich dziewczynach, wzajemnej fascynacji i zauroczeniu. Strefa nagości będzie filmem o uwodzeniu jako sztuce. Ten film to pojedynek szachowy, rozgrywany w warstwie emocjonalnej – mówi reżyserka. Film powstaje we współpracy z Krakow Film Commission.

Strefa nagości, reż. Urszula Antoniak (źródło: materiały prasowe)

Strefa nagości, reż. Urszula Antoniak (źródło: materiały prasowe)

Urszula Antoniak to autorka wyjątkowego, kameralnego kina. Jej pierwszy film Nic osobistego (2009) zdobył m.in. deszcz nagród na festiwalu w Locarno i był nominowany go do Europejskiej Nagrody Filmowej. Następny film reżyserki i scenarzystki, Code Blue (2011) był pokazywany podczas na festiwalu w Cannes w sekcji Quinzaine des Réalisateurs.

Autorem zdjęć do Strefy nagości jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych autorów zdjęć młodej generacji: Piotr Sobociński Jr., nagrodzony już m.in. na festiwalu Camerimage i nominowany do Orła, nagrody Polskiej Akademii Filmowej. Piotr Sobociński Jr. kontynuuje rodzinną tradycję, i zarówno jak ojciec, autor zdjęć m.in. do Czerwonego Kieślowskiego jak i dziadek, autor zdjęć do filmów Wajdy, Polańskiego i Zanussiego, współpracuje z najlepszymi polskimi reżyserami, m.in. Wojciechem Smarzowskim (Róża).

Po raz pierwszy pracuję w Polsce, z polskim producentem, polską ekipą i polskimi twórcami i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona. To zupełnie inna wrażliwość. Piotr Sobociński ma ogromny talent, a on i jego ekipa są nieprawdopodobnie dobrze estetycznie i technicznie przygotowani, dzięki nim mogę realizować każdy pomysł, który przyjdzie mi do głowy. Bardzo chciałabym współpracować choć raz jeszcze z tą samą ekipą i Apple Film Production i nakręcić polski film w Polsce – powiedziała Antoniak.

Strefa nagości, reż. Urszula Antoniak (źródło: materiały prasowe)

Strefa nagości, reż. Urszula Antoniak (źródło: materiały prasowe)

Strefa nagości to polsko-holenderska koprodukcja Apple Film Production i Topkapi Films. Obie firmy miały już okazję ze sobą współpracować – w tym roku wspólnie zrealizowały Pokłosie Władysława Pasikowskiego. Dla Topkapi Films to już druga wspólna produkcja z Antoniak – to ta właśnie firma była producentem pokazywanego w Cannes Code Blue.

Film powstaje w koprodukcji z Canal+ Polska przy wsparciu Polskiego Instytut Sztuki Filmowej oraz artystycznego intendenta Holenderskiego Funduszu Filmowego. Zdjęcia zostały zrealizowane w Holandii i Polsce, w Warszawie i Krakowie. Film powstał we współpracy z Krakow Film Commission.

 

Dodaj komentarz