• 2012-11-10

Przetwory 7: maMy dzieci!

8 i 9 grudnia w warszawskiej Soho Factory odbędzie się Rezydencja Twórczego Recyclingu Przetwory, tym razem pod hasłem maMy dzieci!

„Przetwory 7: maMy dzieci!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Przetwory 7: maMy dzieci!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tak się złożyło, że wielu projektantów, pojawiających się na każdej edycji Przetworów, zostało niedawno rodzicami. Ten designerski babyboom organizatorzy postanowili uczcić dedykując tegoroczną Rezydencję Twórczego Recyclingu dzieciom. Szlachetny, dobrze zaprojektowany przedmiot dla najmłodszych to bardzo duże wyzwanie dla projektanta.

Przetwory zostaną poświęcone temu elementowi dziecięcości, fantazji, zabawy, który jest niezbędnym narzędziem designera, który pozwala stawiać zaskakujące tezy, przełamywać schematy, wymyślać nowe funkcje i formy. Organizatorzy wierzą, że artyści sprostają temu wyzwaniu.

Przetwory od początku swojego istnienia stawiały na młodych designerów, którzy jeszcze raczkują, ale za chwilę staną z wielkim sukcesem na własnych nogach. W tym kontekście hasło tegorocznej edycji nabiera jeszcze jednego wymiaru . W tym roku z polskimi studentami uczelni artystycznych będą pracować m.in. Joel Degenmark (Szwecja), 2012 architecten (Holandia), grupa Karkatag (Serbia).

Jak co roku designerzy i grupy projektowe spotkają się na Przetworach, by w ciągu dwóch dni na oczach publiczności przetwarzać odpadki i śmieci w użyteczne przedmioty. I niemal wszystko, co powstanie, będzie można na miejscu kupić.

Przetwory 7: maMy dzieci!
8-9 grudnia 2012 r.
Soho Factory
Warszawa

Dodaj komentarz