• 2012-11-10

Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej – ostatnie dni wystawy

Do 15 listopada w siedzibie Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego w Gdyni można oglądać wystawę pokonkursową III Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej Gdynia 2012.

Honorowe wyróżnienie Jury, Sławomir Witkowski, „Gość XV” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Honorowe wyróżnienie Jury, Sławomir Witkowski, „Gość XV” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa pokonkursowa III Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej Gdynia 2012 jest swoistym przeglądem tego, co najciekawsze w światowej grafice digitalnej przyczyniając się do pełnej i głębokiej analizy obrazu współczesnego odbioru świata.

Celem III Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej Gdynia 2012 jest ukazanie szerokiego spektrum działań eksperymentu twórczego oraz promocja współczesnych dokonań artystycznych w dziedzinie graficznego przekazu cyfrowego, przedstawieniem najnowocześniejszych poszukiwań i rozwiązań na płaszczyźnie formalnej i merytorycznej zjawiska, jakim jest grafika cyfrowa.

Impreza Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej jest już stałym punktem w kalendarzu najciekawszych zjawisk kulturalnych, a trzecia edycja potwierdzi jego ogromną popularność i zainteresowanie u rosnącej rzeszy entuzjastów i odbiorców. Poprzez szerokie odbicie w środowiskach twórczych i mass mediach w kraju i za granicą III Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej promuje sztukę nowoczesną, stawiającą na odważne przedsięwzięcia z dziedziny sztuki mediów cyfrowych.

Organizator: Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART

III Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej Gdynia 2012
Otwarcie wystawy i gala rozdania nagród odbędzie się 19 października 2012 roku.
Wystawa potrwa do 15 listopada 2012 roku.
Pomorski Park Naukowo Technologiczny, Centrum Designu Gdynia
al. Zwycięstwa 96/98
Gdynia

Kurator: Martyna Jagieluk

Dodaj komentarz