• 2012-11-10

Pacan – historia o miłości

24 listopada we wrocławskim Teatrze Lalek będzie miała miejsce prapremiera sztuki Jakuba Krofta Pacan – historia o miłości.

„Pacan – historia o miłości”, reż. Jakub Krofta - plakat (źródło: materiały prasowe)

„Pacan – historia o miłości”, reż. Jakub Krofta - plakat (źródło: materiały prasowe)

Spektakl Pacan – historia o miłości z dużą wrażliwością i poczuciem humoru opowiada o tym, że nawet w smutnych i pozornie pozbawionych nadziei miejscach może zrodzić się prawdziwa miłość. Pacan – historia o miłości, to wzruszająca opowieść o zwierzętach, które straciły dom. Głównym bohaterem jest kundel, który kiedyś miał na imię Fryderyk, ale ze względu na jego neurotyczny charakter wszyscy nazywają go po prostu… Pacan.

Pewnego dnia właściciel Pacana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Zrozpaczony pies postanawia odszukać swojego pana i ucieka z domu. Nie jest jednak przyzwyczajony do samotnych wędrówek po mieście i szybko trafia do schroniska. Poznaje tam wiele porzuconych zwierząt, które jednak nie tracą humoru i nadziei na to, że pewnego dnia zostaną przygarnięte przez jakiegoś dobrego człowieka. Jednym z nich jest Księżniczka – piękna i dumna charcica, która, jak sama twierdzi, nie zadaje się z pospólstwem. Czy starzejący się kundel z nadwagą może mieć u niej szanse? I czy Pacan ostatecznie wybierze powrót do domu, na ukochaną kanapę, czy też niełatwą miłość do Księżniczki?

Sztuka Pacan – historia o miłości napisana została przez Marię Wojtyszko. Scenografię do spektaklu przygotuje słowacka artystka Zoja Zupkova, muzykę skomponuje Vratislav Sramek.

Równolegle z premierą Pacan – historia o miłości Wrocławski Teatr Lalek zainicjuje kampanię edukacyjną, której celem będzie uwrażliwienie dzieci na problem porzuconych zwierząt i propagowanie świadomej i odpowiedzialnej ich adopcji. Podczas pokazów premierowych 24 i 25 listopada w Teatrze pojawią się goście specjalni – psy będące podopiecznymi Fundacji 2plus4. W tych samych dniach po spektaklu Pacan – historia o miłości odbędą się warsztaty bezpiecznego postępowania z psami.

Pacan – historia o miłości, reż. Jakub Krofta
Prapremiera: 24 listopada 2012 roku
Teatr Lalek we Wrocławiu

Dodaj komentarz