• 2012-11-08

RZUT Poziomy /07: Architektura – punkt zwrotny w świadomości

14 listopada w auli Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, w ramach cyklu spotkań o projektowaniu RZUT Poziomy, odbędzie się wykład pt. Architektura – punkt zwrotny w świadomości.

RZUT Poziomy /07 (źródło: materiały prasowe organizatora)

RZUT Poziomy /07 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach siódmego wykładu cyklu zatytułowanego Architektura – punkt zwrotny w świadomości organizatorzy będą gościć przedstawicieli warszawskiej fundacji Centrum Architektury Agnieszkę Rasmus-Zgorzelską i Grzegorza Piątka.

Tym razem rozmowa poświęcona będzie dokonującej się zmianie w postrzeganiu rodzimej architektury. Oswajanie najbliższej przestrzeni rozbudza ciekawość, dzięki czemu zatraca się anonimowość miejsca. Jesteśmy świadkami budowania nowej tożsamości. O wzroście zainteresowania architekturą i urbanistyką, a także odkrywaniu na nowo wartości, jakie za nimi stoją opowiedzą członkowie fundacji na przykładach swoich działań i spostrzeżeń. W drugiej części spotkania dyskusję z zaproszonymi gośćmi poprowadzi dyrektor Centrum Architektury i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, Igor Gałązkiewicz.

Ideą RZUTU Poziomego jest omówienie i analiza konkretnych zagadnień z dziedziny wzornictwa, architektury i brandingu poprzez pryzmat doświadczenia zaproszonego gościa. Formuła cyklicznych, otwartych spotkań pozwoli łódzkiej publiczności na częstszy kontakt z dziedzinami projektowymi. Ze względu na profil działalności CAiW nie zabraknie także kwestii poświęconych zastosowaniu dziedzin projektowych w procesie wzmacniania i budowania tożsamości marki.

Spotkania w ramach cyklu RZUT Poziomy prowadzone są w Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi oraz klubokawiarni Owoce i Warzywa.

Fundacja Centrum Architektury to warszawska inicjatywa, której celem jest rozwijanie i upowszechnianie wiedzy o architekturze. Centrum do życia powołali Grzegorz Piątek, Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, Aleksandra Stępnikowska oraz Jarosław Trybuś. Od czerwca 2011 r. w ramach swojej działalności zespół zorganizował m.in. wystawę Przekierowanie. O zmianie w architekturze w ramach Łódź Design Festival, instalację Aleksandry Wasilkowskiej Time Machine eksponowaną w holu warszawskiego Dworca Centralnego, a także program artystyczno-edukacyjny Le CorbusYear z okazji 125. urodzin architekta. Fundacja ma na koncie również wydanie książki SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy oraz W stronę architektury Le Corbusiera.

RZUT Poziomy/07 – fundacja Centrum Architektury: Architektura – punkt zwrotny w świadomości
14 listopada 2012 r., godz. 17.00
Aula Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania
Łódź

Dodaj komentarz