• 2012-11-08

Red Dot Design Award 2012 / Design Concept dla Polaków

Wśród zwycięzców rozdanych 19 października w Singapurze Red Dot Design Awards w kategorii Design Concept znalazła się dwójka polskich projektantów: Grzegorz Bień i Kamil Laszuk.

The modular concept of the route, proj. Grzegorz Bień (źródło: materiały prasowe organizatora)

The modular concept of the route, proj. Grzegorz Bień (źródło: materiały prasowe organizatora)

Red Dot Design Awards są przyznawane w trzech kategoriach: Product Design, Communication Design oraz Design Concept. Polscy projektanci, Grzegorz Bień i Kamil Laszuk, zostali wyłonieni z pośród 3.672 zgłoszeń z 56 krajów. Ich projekty zostały uznane za wybitnie innowacyjne przez międzynarodowe Jury Red Dot Desgin Awards 2012.

Grzegorz Bień stworzył The modular concept of the route, projekt będący odpowiedzą na potrzebę standaryzacji parametrów tras rowerowych w terenie. Dzięki konstrukcji modułowej ścieżki mogą być kształtowane dowolnie niczym kręgosłup dostosowujący się do każdego otoczenia.

Konstrukcja modułowa umożliwia budowę trasy na bardzo stromych stokach, między drzewami i przez strumienie, skały, błoto czy miękkie zarośla. Moduły mogą być montowane i używane o każdej porze roku, bez względu na pogodę. Ergonomicznie zaprojektowany moduł (z zaokrąglonymi końcami) zmniejsza prawdopodobieństwo urazów cielesnych.

Kamil Laszuk został nagrodzony za musicon – kreatywne, interaktywne edukacyje urządzenie do muzykowania. Musicon został zaprojektowany, aby wspierać i rozwijać twórcze muzyczne poszukiwania wśród dzieci w wieku od 2 do 8.

Projekt może być wykorzystywany przez jedno dziecko lub grupę, w której każde dziecko odgrywa rolę w rozwoju i tworzeniu muzyki. Musicon działa jak stara katarynka. Główną częścią jest obracający się bęben z setkami ruchomych przycisków, które aktywują różne instrumenty. Są one zamocowane na ramie magnetycznej. Liczne przyciski działają jak długopis, urządzenie jest bardzo proste i intuicyjne.

Red Dot Design Awards 2012 / Design Concept
The modular concept of the route
Musicon,
proj. Kamil Laszuk

Dodaj komentarz