• 2012-11-08

Akademia Fotografii Private Property

Od 8 listopada w Biurze Festiwalowym Impart 2016 we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę Private Property słuchaczy Akademii Fotografii. Ekspozycja odbędzie się w ramach Trochę Innego Festiwalu Fotografii 2012.

Wystawa „Private Property”, Akademia Fotografii, plakat, fot. Piotr Andruszkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Private Property”, Akademia Fotografii, plakat, fot. Piotr Andruszkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Private Property to wystawa zbiorowa, zrealizowana na bazie publikacji fotograficznej o tym samym tytule, prezentująca sześć projektów fotografów młodego pokolenia: Marty Zgierskiej, Aleksandry Gach, Huberta Worobieja, Wojtka Marca, Marcina Grabowieckiego i Piotra Andruszkiewicza. Powstały one pod opieką fotografa Rafała Milacha podczas Warsztatów Fotoreportażu i Fotodokumentu prowadzonych w Akademii Fotografii.

To czego oczekiwałem od studentów to przede wszystkim bardzo autorskiej wypowiedzi i interpretacji tego co kojarzy im się z czymś bardzo prywatnym, osobistym, intymnym, tym co znajduje się blisko, ale także tym, co jest niedostępne. Właśnie o to mi chodziło, żeby każdy znalazł pewną granicę, którą mógłby przekroczyć. Żeby mógł spróbować doświadczyć tego, czego wcześniej nie doświadczył. Nie wiem czy oni też mają takie poczucie, ale myślę, że w niektórych przypadkach to się sprawdziło.

Rafał Milach

Jak pisze Anna Theiss we wstępie do książki:

Domy w wielu obszarach miejskich całego świata istnieją dzisiaj po to, aby chronić swoich mieszkańców, a nie po to, by integrować ludzi ze społecznością – pisał Zygmunt Bauman w klasycznej analizie tego, w jaki sposób ludzie współistnieją ze sobą – w książce Razem osobno. Rafał Milach i studenci z warszawskiej Akademii Fotografii wychodzą w tych obserwacjach krok dalej – pokazują przedłużenia domu. Zamiast klasycznych struktur domu, w kadrach zamknęli obrazy szklarni, garaży, przystanków. To, co znalazło się na fotografiach, można by nazwać post-domami.

Wystawa Private Property, Akademia Fotografii
W ramach TIFF 2012
Wernisaż: 9 listopada 2012 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 30 listopada 2012 roku
Biuro Festiwalowe Impart 2016
ul. Mazowiecka 17
Wrocław

Dodaj komentarz