• 2012-11-06

Premiera płyty Powiedz jej

12 listopada odbędzie się premiera albumu Powiedz jej. Płyta w całości złożona z tekstów Grażyny Orlińskiej, poetki, autorki słów do wielu polskich przebojów.

„Powiedz jej" - okładka płyty (źródło: materialy prasowe)

„Powiedz jej" - okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

Grażyna Orlińska, kojarzona dotąd przede wszystkim z popularnymi piosenkami z lat osiemdziesiątych, najnowszą autorską płytą ukazuje słuchaczom inne oblicze swojej twórczości. Poetyckie, osobiste, niełatwe utwory bardzo różnią się od jej słynnych szlagierów. Jak sama mówi:

Zniknęłam z mediów, bo nie chciano innej Orlińskiej. Dziś myślę sobie, że dotknął mnie, po prostu, syndrom kapitana Klossa. Pan Mikulski z pewnością doskonale wie, co mam na myśli. Chałupy są moim osobistym kapitanem Klossem i nie ma sensu z tym walczyć. Zawsze będę głównie ich autorką.

Płyta Powiedz jej jest owocem współpracy poetki z pieśniarzem i gitarzystą Grzegorzem Marchowskim – jednym z bardziej znanych przedstawicieli trójmiejskiej sceny piosenki literackiej. Jest on kompozytorem i wykonawcą znajdujących się na krążku piosenek. W kilku utworach usłyszymy również wokalistkę Magdalenę Choryło.

Twórcą aranżacji jest trójmiejski jazzman Maciej Jeleniewski. Ponadto do pracy nad płytą zaproszono wielu muzyków. Zagrali m.in. Łukasz Jeleniewski, Tomasz Kamiński i Rafał Rachowski. Nagrań dokonano w gdańskim RG Studio, pod czujnym uchem Michała Mielnika.

Powiedz jej
12 listopada 2012 roku

Dodaj komentarz