• 2012-11-05

Piąta pora roku Jerzego Domaradzkiego

26 grudnia na ekrany polskich kin wejdzie film Piąta pora roku w reżyserii Jerzego Domaradzkiego.

„Piąta pora roku”, reż. Jerzy Domaradzki - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Piąta pora roku”, reż. Jerzy Domaradzki - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Bohaterów filmu Piąta pora roku z pozoru wszystko dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia. Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka.

Powracający do kręcenia filmów w kraju Jerzy Domaradzki zebrał na planie filmu Piąta pora roku znanych polskich aktorów. U boku Mariana Dziędziela – dwukrotnie nagradzanego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Ewy Wiśniewskiej, wystąpili Andrzej Grabowski i Leszek Lichota.

Do współpracy przy filmie  Piąta pora roku Domaradzki zaprosił także cenionego operatora Zbigniew Wichłacza oraz  kompozytora Jerzego Satanowskiego.

Piąta pora roku, reż. Jerzy Domaradzki
Premiera: 26 grudnia 2012 roku
Dystrybucja: Kino Świat

Dodaj komentarz