• 2012-11-03

Jakub Ciężki – ostatnie dni wystawy

Do 17 listopada w Galerii Propaganda w Warszawie można oglądać wystawę Jakuba Ciężkiego Haven’t We Met Before.

Autor: Jakub Ciężki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Jakub Ciężki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Haven’t We Met Before to prezentacja najnowszego cyklu malarskiego artysty. Realistyczne a jednocześnie abstrakcyjne w swoje strukturze obrazy, tworzą wrażenie nieustającego deja vu, którego istnienia tak naprawdę nigdy nie możemy być pewni.

Kraty, pręty, szyldy są dla artysty geometryczną grą linii i figur, które wyrywa z kontekstu zostawiając jednak ich rozpoznawalny realistyczny ślad. Zgeometryzowane i architektoniczne obrazy artysty wywołują napięcie, grają ze świadomością widza, pokazując mu, co można odnaleźć pod powierzchnią rzeczy.

Jakub Ciężki swoją drogę artystyczną nacechowaną napięciem między realizmem a syntezą rozpoczął w Lublinie, swoim rodzinnym mieście. W 2003 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego. W tym samym roku znalazł się w finale konkursu Prezydenta RP na najlepszy dyplom uczelni artystycznych. Od zakończenia edukacji pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS. Wystawiał w wielu miejscach w Lublinie, Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Sanoku, Berlinie.

Jakub Ciężki Haven’t We Met Before
Wernisaż wystawy: 28 września 2012 roku, godz. 17.00
Wystawa potrwa do 17 listopada 2012 roku
Galeria Propaganda
ul. Foksal 11
Warszawa

Dodaj komentarz