• 2012-11-02

Lana Nguyen w Między Nami

9 listopada o godz. 19.00 w klubokawiarni Między Nami w Warszawie projektantka mody Lana Nguyen po raz pierwszy zaprezentuje swoją nową, jesienno-zimową kolekcję.

„Passion Fruit”, kolekcja Lany Nguyen (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Passion Fruit”, kolekcja Lany Nguyen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pokazowi towarzyszyć będzie inauguracja wystawy zdjęć Jacka Kołodziejskiego, który w nietuzinkowy sposób uchwycił piękno kolekcji Passion Fruit.

Emocje, które towarzyszyły mi podczas projektowania najnowszej kolekcji, określiłabym jako tęsknotę za dawno minionymi chwilami oraz rozdarcie związane z koniecznością wyboru jednego miejsca do życia, podczas gdy czuję się, jakbym miała dwie ojczyzny

– mówi o swojej jesienno-zimowej kolekcji Passion Fruit Lana Nguyen

Lana Nguyen to 23-letnia projektantka mody. Urodziła się w Wietnamie, ale mieszka i tworzy w Polsce. Wychowała się w dwóch różnych kulturach – europejskiej i azjatyckiej, wykorzystując te dwie skrajności jako silną inspirację w swojej twórczości. Moda towarzyszyła Lanie od dziecka.

Gdy byłam mała, przebierałam się w ubrania mamy, a nawet sama komponowałam jej zestawy stylizacyjne na każdy dzień do pracy. Zamiast zabawek, w prezencie zawsze chciałam dostawać ubrania. Moda była dla mnie zabawą, która przerodziła się w wielką pasję, miłość i styl życia

– wspomina Lana

Charakterystyczną cechą projektów Lany jest zestawianie ze sobą jednocześnie kilku tkanin w jednej sylwetce. Uwielbia skrajne połączenia materiałów delikatnych, tj. szyfon, tiul, z mocnymi, tj. skóra, koronka, cekiny. Dba także o detale: skórzane pagony, pióra, które nadają pikanterii delikatnej i dziewczęcej formie sukienek.

Najnowsza, jesienno-zimowa kolekcja Lany Nguyen to subtelne połączenie tradycji z nowoczesnością. W poszukiwaniu inspiracji Lana udała się na Północ Wietnamu w góry Sa Pa, zamieszkiwane przez cztery mniejszości etniczne, mające własny odrębny język, religię i stroje. Żyją według swoich zasad i zgodnie z tradycją.

Jacek Kołodziejski jest artystą fotografem reprezentowanym przez agencję SHOOTME photographers & production. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od lat jest aktywny na polu fotografii artystycznej i komercyjnej. Swoim fotografiom nadaje wyraźny charakter i styl. Kładzie nacisk na wykreowanie szczególnej atmosfery zdjęcia. Bardzo skrupulatnie przygląda się każdej fazie powstającego projektu: od idei i planowania, poprzez rozbudzenie emocji modela, kończąc na postprodukcji, która bywa momentem decydującym. Postrzega fotografię jako pewną formę inscenizacji. Jego prace były wystawione na międzynarodowych wystawach takich jak International Festival of Photography in Arles, Tec-Tece Exhibition in Arles, Month of Photography, Bratislava and Magnum Gallery Bratislava.

Passion Fruit – pokaz kolekcji Lany Nguyen i zdjęć Jacka Kołodziejskiego
9 listopada 2012 r., godz. 20.00
Między Nami
Warszawa

Dodaj komentarz