• 2012-10-31

Mistrzowie Architektury: Alberto Veiga w Katowicach

7 listopada o godz. 18.00 w Sali Audytoryjnej ING Banku Śląskiego w Katowicach odbędzie się wykład Alberto Veigi, współzałożyciela pracowni Estudio Barozzi Veiga.

Budynek audytorium w Elche, Hiszpania, proj. Estudio Barozzi Veiga (źródło: materiały prasowe organizatora)

Budynek audytorium w Elche, Hiszpania, proj. Estudio Barozzi Veiga (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pracownia Estudio Barozzi Veiga powstała w 2004 roku. Od tego czasu uczestniczyła z sukcesami w wielu międzynarodowych konkursach, proponując piękną architekturę, która mimo swojej nowoczesności znakomicie wpisuje się w kontekst miejsca. Studio zostało założone przez urodzonego 1976 w Trento we Włoszech Fabrizio Barozziego oraz pochodzącego z hiszpańskiego Santiago Alberto Veigę, urodzonego w 1972. Obaj architekci wcześniej zdobywali doświadczenie w znanych pracowniach, które zaowocowało licznymi realizacjami z zakresu wnętrz, architektury i urbanistyki.

Projekty są efektem wnikliwych poszukiwań idealnej formy dla spełnienia wymagań funkcji. Większośc projektów firmy, ktorej główna siedziba znajduje się w Barcelonie, zlokalizowana jest na Półwyspie Iberyjskim, we Włoszech i Niemczech. W 2007 EVB wygrało konkurs na nowy budynek Filharmonii Szczecińskiej. Obiekt jest w trakcie realizacji.

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury – Alberto Veiga (Estudio Barozzi Veiga)
7 listopada 2012 r., godz. 18.00
Sala Audytoryjna ING Bank Śląski
Katowice

Organizator: SARP Katowice
Pomysłodawca cyklu: Wojciech Małecki

Dodaj komentarz