• 2012-10-31

Akademia Małego Architekta w Centrum Łowicka

W listopadzie Centrum Łowicka w Warszawie zaprasza na kolejną odsłonę Akademii Małego Architekta – warsztatów architektonicznych dla dzieci.

Akademia Małego Architekta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akademia Małego Architekta (źródło: materiały prasowe organizatora)

W listopadzie uczestnicy warsztatów będą budować modele domów, które można spotkać w różnych rejonach Ziemii. To będzie architektoniczna podróż dookoła świata.

Ja zwykle działania będą przebiegać zgodnie z planem i wypracowaną metodą: pomysł – projekt – realizacja!  Akademia Małego Architekta to oparta na metodzie warsztatowej szkoła architektury dla dzieci. Spotkania odbywają się regularnie, co tydzień, w Centrum Łowicka w Warszawie.

Każdy miesiąc w AMA jest zamkniętym tematycznie cyklem zajęć, ale można do nas dołączyć w każdym momencie. Spotkania przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Warsztaty AMA kierują uwagę dzieci na świat naturalny i zabudowany – zapraszają do dialogu z naturą, architekturą oraz innymi dziećmi. Wspólna zabawa w projektowanie i budowanie uczy pracy w grupie i wyrażania własnego zdania. Rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętność logicznego myślenia. Warsztaty prowadzą architekci, pedagodzy oraz zaproszeni goście.

Akademia Małego Architekta
Każdy piątek w godz.15.30-17.00 (grupa początkująca, wiek 6+) i 17.30-19.00 (grupa zaawansowana wiek 8+)
Centrum Łowicka
Warszawa

Dodaj komentarz