• 2012-10-30

Koncert Paristetris w Galerii Arsenał

30 października w Galerii Arsenał w Białymstoku odbędzie się koncert zespołu Paristetris.

Plakat Paris Tetris (źródło: materiały prasowe)

Plakat Paristetris (źródło: materiały prasowe)

Zespół powstał w roku 2008. Candelaria Saenz Valiente, Marcin Masecki i Macio Moretti nagrali pierwszą płytę, na której oprócz nich samych gościnnie pojawili się tacy instrumentaliści jak: Kuba Kossak na fagocie, Bartek Magneto na gitarze, djLenar na patefonach czy Kuba Jezierski na trąbce.

W 2009 roku zaczął powstawać drugi album zatytułowany Honey Darlin. Większość materiału została nagrana w Buenos Aires w lutym 2010 roku, gdy grupa jeździła z koncertami po Argentynie i Brazylii (Rio, Sao Paulo i Sao Carlos). Paristetris zachował typową dla siebie różnorodność. Na albumie są trzy ballady przywołujące na myśl kompozycje artystów takich jak Tom Waits, Angelo Badalamenti czy Kate Bush.

W grudniu 2010 roku zespół otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Jak poinformował Mariusz Składanowski – dziennikarz muzyczny reprezentujący jury – nagrodę przyznano za:

Stworzenie nowej oryginalnej jakości na polskiej scenie muzycznej – autonomicznego świata, w którym nic nie jest oczywiste; za niezwykły głos i intrygujące dźwięki, za stylową i niezwykle wciągającą zabawę w mieszanie konwencji muzycznych, za fantazję, groteskę, wariactwo i bezkompromisowość; za to, że zarówno płyty, jak i koncerty trzymają w napięciu od początku do końca i pełne są nieoczekiwanych zwrotów akcji; za nieokiełznaną gonitwę pomysłów i za to, że w tym szaleństwie jest metoda. I za tajemnicę, która powinna być istotą każdej sztuki.

Paristetris
30 października 2012 roku, godz. 20.00
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz