• 2012-10-27

O rewitalizacji wrocławskich osiedli

29 października o godz. 18.00 w Muzeum Współczesnym Wrocław rozpocznie się debata z udziałem dr Kamili Kamińskiej, która realizowała badania na wrocławskim Nadodrzu.

Nadodrze we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nadodrze we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Skutkiem badań jest książka, przestawiająca wieloaspektowo zagadnienie rewitalizacji tego osiedla. Podczas spotkania autorka będzie opowiadać o rewitalizacji i o tym, na czym ten proces powinien polegać.

Rewitalizacja to bez wątpienia zadanie rozwojowe, rewitalizowana przestrzeń ma nie tylko zyskać nowe życia – ma się stać lepsza w wielu obszarach, służyć kolejnym pokoleniom

– pisze dr Kamila Kamińska w książce Życie po życiu kamienic. Rzecz o rewitalizacji Nadodrza.

Publikacja przedstawia historie związane z konkretnymi podwórkami i za ich pośrednictwem prezentuje działalność organizacji takich jak Łokietka 5 – Infopunkt, Stowarzyszenie Sportowe Śródmieście czy Centrum Reanimacji Kultury.

Analiza i wnioski dotyczące Nadodrza oraz doświadczenie badaczki pozwolą, aby w trakcie poniedziałkowego spotkania przedstawić sposoby rewitalizacji nie tylko tamtego osiedla, lecz również innych wrocławskich osiedli. Kamińska jest doktorem nauk humanistycznych i pracuje w instytucie pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Życie po życiu bunkra. Rozmowy o rewitalizacji
29 października 2012 r., godz. 18.00
Muzeum Współczesne
Wrocław

Dodaj komentarz