• 2012-10-27

Sebastian Krok – La petite mort

Do 30 października w Galerii Fundacji PSW w Warszawie można oglądać wystawę La petite mort Sebastiana Kroka.

Sebastian Krok (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sebastian Krok (źródło: materiały prasowe organizatora)

Doświadczenie śmierci, jedno z tych najbardziej pierwotnych, było zawsze obecne w kulturze człowieka. Wykorzystując estetykę Neue Wilde Sebastian Krok tworzy najprostsze znaki reprezentujące ten jeden z podstawowych składników naszej kultury. Artysta chce skonfrontować odbiorcę ze sposobem przeżywania i rytuałem śmierci, który przez wieki służył do jej oswajania i włączania w krąg przyswajalnych doświadczeń, a który jego zdaniem został z niej wyparty.

Sebastian Krok wykorzystuje dwie formy malarskie, przywodzące na myśl tzw. sztukę pierwotną: obrazy na płótnach nie naciągniętych na blejtram, lecz przybitych gwoździami do ściany, oraz tapety, powtarzane wzory, którymi pokrywa duże powierzchnie.

Prace składające się na wystawę to w większej części obrazy składające się na licencjacki cykl dyplomowy, obroniony w tym roku w pracowni Leona Tarasewicza na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Sebastian Krok – urodzony w 1985 roku w Radomiu. W 2012 roku obronił z wyróżnieniem rektorskim dyplom licencjacki w pracowni przestrzeni malarskiej Leona Tarasewicza i Pawła Susida. Wybrane wystawy zbiorowe: No budget show vol.3, 2011  galeria Kordegarda Warszawa, Obecność malarstwa, 2012,  galeria Spokojna Warszawa, Gdzie jest malarstwo, 2012, galeria aTak Warszawa

Kurator: Antoni Burzyński

Projekt Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ
Galeria Fundacji PSW Promocji Sztuki Współczesnej, ul. Andersa 13 LU 6 (Skwer Tekli Bądarzewskiej)
Otwarcie wystawy: 24 października 2012 roku
Wystawa potrwa do 30 października 2012 roku

Dodaj komentarz