• 2012-10-27

Jan Ankiersztajn zwycięzcą Electrolux Design Lab 2012

Zwycięzcą 10. edycji międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego Electrolux Design Lab został Jan Ankiersztajn z Poznania.

Finałowa trójka: B. de la Roche, J .Ankiersztajn, C. Holm-Hansen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Finałowa trójka: B. de la Roche, J .Ankiersztajn, C. Holm-Hansen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Ankiersztajn jest studentem 4 roku Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, autorem zwycięzkiego projektu Aeroball oraz  pierwszym Polakiem w historii, który znalazł się w finale konkursu.

Finał Electrolux Design Lab 2012 odbył się 25 października w muzeum wzornictwa Triennale w Mediolanie. Jan Ankiersztajn pokonał pozostałych 9 finalistów, prezentujących się na żywo przed jury. Jego projekt został wybrany z ponad 1200 prac zgłoszonych w tym roku na konkurs. Jury w składzie: przewodniczący Thomas Johansson, Dyrektor Działu Wzornictwa Electrolux; Davide Oldani szef kuchni, zdobywca gwiazdki Michelin; Dante Donegani wybitny projektant oraz Kelly Beall znana blogerka było pod wrażeniem kreatywnego i wnikliwego myślenia Janka i uznało, że jego projekt Aeroball najlepiej odpowiada tematowi tegorocznej edycji.

Aeroball w rewolucyjny sposób poprawi jakość otoczenia, w którym żyjemy. Małe kulki, Aeroball, unosząc się w powietrzu jednocześnie je oczyszczają. Jeśli samo filtrowanie nie wystarczy, można użyć kulek zapachowych. Inspiracją do projektu było obserwowanie świetlików. Błyszcząca powłoka Aeroball pochłania światło w ciągu dnia i emituje promienie w nocy. Aeroball działa cały czas delikatnie oczyszczając i odświeżając powietrze. Przestrzeń w obecnych czasach staje się towarem luksusowym. Dzięki Aeroball nasze otoczenie stanie się czystsze i piękniejsze.

Finał konkursu Projektowanie dla zmysłów
25 października 2012 r.
Triennale Design Museum
Mediolan

Dodaj komentarz