• 2012-10-26

2. edycja konkursu Gdynia City Transformers

W tegorocznej edycji konkursu Gdynia City Transformers przed projektantami postawiono nowe wyzwanie: zagospodarowanie śmieci na plaży miejskiej w Gdyni. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 listopada.

Gdynia City Transformers (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdynia City Transformers (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdyńskie plaże w sezonie oblegane są przez tłumy plażowiczów, każdy z nich zostawia po sobie śmieci. Zależy nam na tym, aby mądrze i estetycznie je zagospodarować, stąd pomysł na projekt nowych śmietników, które uwzględniły by również podstawowy system segregacji odpadów

– Ewa Janczukowicz-Cichosz, Kierownik Centrum Designu Gdynia

Gdynia City Transformers to konkurs, którego celem jest podnoszenie jakości wizualnej oraz estetycznej przestrzeni miejskiej w Gdyni. W ramach konkursu wyłaniane są najciekawsze projekty charakteryzujące się wysoką jakością wzorniczą, dostępnością oraz wpisujące się w krajobraz miasta. Organizatorem konkursu jest Miasto Gdynia, a realizatorem Centrum Designu Gdynia działające w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

W pierwszej edycji konkursu wyróżnienie otrzymały obudowy na skrzynki energetyczne przy ul. Świętojańskiej, zaprojektowane przez Annę Jankowską i Dominikę Janicką – trójmiejskie architektki z biura a.d.12.

W projekcie położyłyśmy nacisk na to, aby nawiązywał swoją formą i rozwiązaniami materiałowymi do istniejących na ulicy mebli

– Ania Jankowska

Zależało nam aby obudowa nie była bierną rzeźbą, ale wchodziła w interakcję z użytkownikami

– Dominika Janicka

Projekt wyróżniony w pierwszej edycji konkursu Gdynia City Transformers (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt wyróżniony w pierwszej edycji konkursu Gdynia City Transformers (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdynia City Transformers – konkurs
Termin nadsyłania zgłoszeń: 5 listopada 2012 r.

Dodaj komentarz