• 2012-10-25

Ostatnie dni Międzynarodowego Triennale Grafiki – Kraków 2012

31 października w Bunkrze Sztuki w Krakowie zakończy się wystawa główna Międzynarodowego Triennale Grafiki – Kraków 2012.

Alicia Candiani, „Fata Morgana”, druk cyfrowy, Argentyna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alicia Candiani, „Fata Morgana”, druk cyfrowy, Argentyna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Idea – proces – przekaz to motto obecnej edycji, które służy wywołaniu refleksji dotyczącej miejsca i roli grafiki w rzeczywistości współczesnego świata. Grafika jest zaangażowana w aktualne nurty myślowe, artystyczne i społeczne. Jest sztuką reagującą, będącą w stadium nieustannego procesu generowania istotnych przekazów, dotyczących współczesnego świata i nas samych. Grafika jest aktywna, grafika jest żywa.

O wyborze prac na wystawy triennalowskie w Krakowie, Wiedniu, Oldenburgu, Falun, Stambule i Katowicach oraz o przyznaniu nagród decydują niezależne międzynarodowe zespoły jury. Nowe, zaskakujące konteksty tworzą zestawienia monumentalnych klasycznych grafik, instalacji i obiektów graficznych, prac na przecięciu dyscyplin sztuki oraz grafik multimedialnych. Zainteresowanie artystów i publiczności z całego świata jest wyrazem znaczenia grafiki we współczesnej kulturze.

Po raz 20. można zobaczyć jak grafika, nieskrępowana w swych artystycznych dążeniach, zakorzeniona w obszarze klasycznych metod realizacji obrazu graficznego, dynamicznie sięga w przyszłość. Jak anektuje nowe technologie, jak dokonuje się eksperyment twórczy w zaciszach pracowni. I jak objawiają się nowe talenty i indywidualności artystyczne.

Międzynarodowe Triennale Grafiki – Kraków 2012
Wernisaż: 14 września 2012 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 31 października 2012 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a
Kraków

Dodaj komentarz