• 2012-10-25

Dni Otwarte Domu Kereta

27 października w godzinach od 12.00 do 18.00 w Warszawie odbędzie się pierwszy Dzień Otwarty Domu Kereta.

Dom Kereta w Warszawie, róg ul. Chłodnej i Żelaznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dom Kereta w Warszawie, róg ul. Chłodnej i Żelaznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

20 października 2012 r. na warszawskiej Woli odbyło się uroczyste otwarcie instalacji artystycznej Dom Kereta. Dom zdążyło już zwiedzić kilkaset osób, a pozostali będą mieli szansę zobaczyć wnętrza podczas dni otwartych. Pierwsze Dni Otwarte Domu Kereta odbędą się już w sobotę 27 października, a kolejne – we wszystkie soboty listopada 2012 r.

Każdy zwiedzający będzie mógł zobaczyć wnętrze Domu wraz z przedmiotami, które zostawił Etgar Keret podczas swojego pierwszego pobytu, zrobić herbatę, uciąć sobie drzemkę, a jeśli zajdzie potrzeba – skorzystać z toalety.

Dom stoi w miejscu, w którym sąsiadują ze sobą budynki z różnych epok. Pierwsza z nich to kamienica przy ulicy Żelaznej – fragment przedwojennego miasta, z którego pozostało bardzo niewiele. Druga – punktowiec spółdzielczy, element struktury nasadzonej, która miała negować wcześniejszy miejski układ. Ich sąsiedztwo to przypadek, podobnie jak wiele innych rozwiązań architektonicznych w Warszawie.

Autorem projektu jest Jakub Szczęsny, architekt, współzałożyciel i członek grupy projektowej Centrala. Równolegle ze studiowaniem architektury w Warszawie, Paryżu i Barcelonie pracował jako ilustrator reklamowy i prasowy. Od 2009 roku godzi praktykę architekta projektującego domy jednorodzinne dla odważnych z działalnością w polu sztuki, głównie w strefach konfliktu w Izraelu, Autonomii Palestyńskiej, Zachodniej Australii oraz na pograniczu turecko-syryjskim.

Dom Kereta w Warszawie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dom Kereta w Warszawie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dni Otwarte Domu Kereta
27 października 2012 r., godz. 12.00-18.00 oraz wszystkie soboty w listopadzie 2012 r.
Róg ul. Chłodnej i Żelaznej
Warszawa

Dodaj komentarz