• 2012-10-24

Ufo.Kontakt – nowy spektakl Wyrypajewa w Warszawie

25 października w Teatrze Studio w Warszawie odbędzie się prapremiera spektaklu Iwana Wyrypajewa zatytułowanego Ufo.Kontakt.

Iwan Wyrypajew - reżyser sztuki „Ufo.Kontakt”

Iwan Wyrypajew - reżyser sztuki „Ufo.Kontakt”

Spektakl Ufo.Kontakt powstał na podstawie scenariusza filmowego, do filmu, jaki planował zrealizować Wyrypajew. Inspiracją dla słynnego rosyjskiego reżysera stały się spotkania z ludźmi rzekomo uprowadzonymi przez kosmitów.

Ludzie ci opowiadali mi o swoich kontaktach z pozaziemską cywilizacją i o tym, jak w konsekwencji tych kontaktów zmieniło się ich życie, ich spojrzenie na otaczający ich świat i na swoje miejsce w tym świecie.
– Iwan Wyrypajew.

Nowej sztuce Wyrypajewa towarzyszyć będą projekcje oraz pokaz jogi. Scenografię i kostiumy przygotowała Marta Zając, a za muzykę odpowiedzialny jest Ygor Przebindowski. Na scenie wystąpią studenci PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie: Łukasz Kabus, Maria Kania, Wiktoria Kulaszewska, Jasmine Polak, Julia Sobiesiak, Adrian Wajda, Radosław Walenda, Michał Wanio, Jakub Wróblewski oraz Mikołaj Dróżdż.

Na początek lutego Teatr Studio planuje premierę kolejnego spektaklu Iwana Wyrypajewa pod tytułem Ożenek. Na wiosnę odbędą się zaś kilkudniowe warsztaty z udziałem moskiewskiego Teatru Praktika.

Ufo.Kontakt, reż. Iwan Wyrypajew
Prapremiera: 25 października 2012 roku, godz. 18.30
Teatr Studio
Warszawa

 

Dodaj komentarz