• 2012-10-24

Architektura innowacyjna – konkurs o nagrodę im. Macieja Nowickiego

Do 17 grudnia potrwa nabór prac do VII edycji konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego pod hasłem Architektura innowacyjna.

„Architektura innowacyjna”, VII edycja konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Architektura innowacyjna”, VII edycja konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogólnopolski Konkurs o Nagrodę im. Macieja Nowickiego organizowany jest przez wydawcę miesięcznika Architektura & Biznes, we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi już od siedmiu lat. Założeniem konkursu jest promocja innowacyjnej architektury polskiej i zwrócenie uwagi na prekursorów najlepszych rozwiązań – architektów, dzięki którym wzrasta jakość życia.

Co roku w jury konkursu zasiadają wybitni architekci z kraju i ze świata, a także osoby zasłużone dla rozwoju branży budowlanej w Polsce: m.in.: Jan Gehl, Zvi Hecker, Rainer Mahlamäki, Dietmar Eberle, Romuald Loegler, Jerzy Grochulski, Wojciech Bonenberg oraz Przemysław Trawa.

W sześciu poprzednich edycjach konkursu udział wzięli czołowi polscy architekci i ich pracownie. Laureatami Konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego do tej pory zostali m.in.: Ingarden & Evy Architekci, Kuryłowicz & Associates Architecture Studio, Beata i Witold Goczołowie, Biuro Projektów Lewicki Łatak, Biuro Architektoniczne Makowski & Sołdek, Arcada sp. z o.o. i inni.

Konkurs o Nagrodę im. Macieja Nowickiego to rywalizacja pomiędzy najbardziej nowatorskimi rozwiązaniami architektonicznymi w Polsce. Udział w konkursie jest wyzwaniem dla tych, którzy podążają śladem jego patrona – Macieja Nowickiego.

Architektura innowacyjna – VII edycja konkursu o nagrodę im. M. Nowickiego
Nabór zgłoszeń trwa do 17 grudnia 2012 r.

Dodaj komentarz