Trwa lAbiRynT – Festiwal Nowej Sztuki

W Słubicach i Frankfurcie nad Odrą trwa lAbiRynT – Festiwal Nowej Sztuki Sens granic. W ramach programu wydarzenia przewidziane jest ponad 30 wystaw, prezentacji akcji multimedialnych indywidualnych i zbiorowych ponadto wykłady i wypowiedzi autorskie.

Gisela Weimann, „Peace Soup” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gisela Weimann, „Peace Soup” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hasło tegorocznego festiwalu – Sens granic – jest pytaniem, refleksją nad ograniczeniami współczesnego świata. Zmusza do namysłu, zarówno ze strony artysty, który w konwencji swego obrazowania wskazuje obrany kierunek odpowiedzi, jak i widza skonfrontowanego z jego realizacją.

Formuła festiwalu oparta jest na trzydniowym cyklu imprez artystycznych – od piątku do niedzieli.  Przez trzy festiwalowe dni odbędzie się ponad 30 wystaw, prezentacji akcji multimedialnych indywidualnych i zbiorowych ponadto wykłady i wypowiedzi autorskie. Niemniej jednak lAbiRynT należy traktować jako całość – jako przygodę od początku do końca. Taka jest koncepcja, dlatego program zaplanowany jest tak, aby żadna prezentacja się nie pokrywała, eliminowała widza, artystę. Wszystko odbywa się we formie trzydniowego spaceru z miejsca do miejsca przez Słubice – Urad – Frankfurt.

Na trzeciej edycji Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą pojawią się artyści z Polski, Niemiec, Czech, ale również z Maroka, Hiszpanii, Francji, Węgier i Rumunii. Wśród prezentujących artystów znajdą się takie nazwiska jak: Wolf Kahlen, Naoya Yashikawa, Piotr Kurka, Jerzy Olek, Kurt Buchwald, Gisela Weimann, Eweline Coutas, Marek Poźniak, Marek Radke, Josef Moucha, Carl-Peter Buschkuhle i inni.

Anna Panek-Kusz, kurator festiwalu

lAbiRynT – Festiwal Nowej Sztuki Sens granic
Festiwal odbędzie się od 19 do 21 października 2012 roku
Słubice, Frankfurt nad Odrą

Dodaj komentarz