• 2012-10-20

Kamasutra czyli sztuka uwodzenia w Warszawie

9 listopada Teatr na Woli w Warszawie wystawi premierowy spektakl Kamasutra Watsjajany. Sztuka w adaptacji Edyty Dudy-Olechowskiej wyreżyserowany został przez Alodnę Figurę.

Maria Dejmek - aktorka (źródło: materiały prasowe)

Maria Dejmek - aktorka (źródło: materiały prasowe)

Sztuka Aldony Figury nawiązuje do hinduskiej mitologii: Kama, to mitologiczny bóg przyjemności. W tłumaczeniu dosłownym kama oznacza także rozkosz, a sutra – naukę. Oryginalna Kamasutra jest traktatem o rozkoszy cielesnej, swoistym poradnikiem przyjemnego życia. To jednak nie tylko podręcznik przedstawiający techniki seksualne, jak zwykło się myśleć, ale także pragmatyczny przewodnik dotyczący wielu innych sfer ludzkiego życia:

Opisuje też jak urządzić mieszkanie, organizować dzień, co pić i czego nie pić, jak spędzać czas z przyjaciółmi. Jest oczywiście mowa o romantycznych chwilach, patrzeniu w księżyc, słuchaniu muzyki, ale jest też dużo pragmatycznych porad, pokazujących związek między seksem a pieniędzmi. Jest cały rozdział o kurtyzanach, ale jest też cały rozdział o obowiązkach żony.
– Aldona Figura, reżyserka.

Za scenografię odpowiedzialny jest Jan Kozikowski. Na scenie wystąpią: Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jeżewska, Maria Dejmek, Zdzisław Wardejn, Marcin Sitek, Piotr Stramowski, Kamil Siegmund.

Kamasutra, reż. Aldona Figura
Premiera: 9 listopada 2012 roku, godz. 19.00
Teatr Na Woli
Warszawa

Dodaj komentarz